Vishay SFR25H0004700FR500
Fixed Resistor, Metal Film, 0.5W, 470ohm, 350V, 1% +/-Tol, 100ppm/Cel, Through Hole Mount
データシート & ドキュメント
IHS
Datasheet10ページ2年前
Upverter
Future Electronics
在庫履歴
3か月間の傾向:
+19.12%
CADモデル
ソースeCADmCADファイル
EE Concierge
シンボルフットプリント
Introduction Date2006-09-20
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
関連部品
Fixed Resistor, Metal Film, 0.4W, 470ohm, 250V, 1% +/-Tol, 100ppm/Cel, Through Hole Mount
Stackpole ElectronicsRNF14FTD470R
Fixed Resistor, Metal Film, 0.25W, 470ohm, 250V, 1% +/-Tol, 100ppm/Cel, Through Hole Mount
Fixed Resistor, Metal Film, 0.4W, 432ohm, 250V, 1% +/-Tol, 100ppm/Cel, Through Hole Mount
Fixed Resistor, Metal Film, 0.5W, 499ohm, 350V, 1% +/-Tol, 50ppm/Cel, Through Hole Mount
Stackpole ElectronicsRNF12FTD499R
Fixed Resistor, Metal Film, 0.5W, 499ohm, 350V, 1% +/-Tol, 100ppm/Cel, Through Hole Mount
Yageo GroupMFR-25FBF52-499R
Fixed Resistor, Metal Film, 0.25W, 499ohm, 250V, 1% +/-Tol, 100ppm/Cel, Through Hole Mount
説明
Res, 470R, 0.5W, Axial, Metal Film Rohs Compliant: Yes |Vishay SFR25H0004700FR500
Res Metal Film 470 Ohm 1% 1/2W ±100ppm/°C Conformal AXL Thru-Hole T/R
Avnet Japan
SFR25 Series 0.4 W 470O ±1% ±100 ppm/K Standard Metal Film Resistorrs
470¦¸ ¡À1% 500mW ¡À100ppm/¡æ 6.5mm