Vishay RWM06226801JA15E1
Fixed Resistor, Wire Wound, 7W, 6800ohm, 350V, 5% +/-Tol, 75ppm/Cel, Through Hole Mount
Obsolete
価格と在庫
データシート & ドキュメント
IHS
Datasheet4ページ8年前
Newark
Farnell
element14
RS (Formerly Allied Electronics)
CADモデル
ソースeCADmCADファイル
Ultra Librarian
シンボルフットプリント
ダウンロード
サプライチェーン
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.21.00.80
Introduction Date2016-05-02
Lifecycle StatusObsolete (Last Updated: 1 year ago)
関連部品
TE Connectivity / AMP3-1623750-3
Fixed Resistor, Wire Wound, 7W, 6800ohm, 200V, 5% +/-Tol, 0, 60ppm/Cel, Through Hole Mount
Through Hole Resistor, Er Series, 6.8 Kohm, 3 W, 5%, 100 V, Axial Leaded Rohs Compliant: Yes
Fixed Resistor, Wire Wound, 10W, 6800ohm, 260.7681V, 5% +/-Tol, Through Hole Mount
Fixed Resistor, Metal Film, 2W, 6800ohm, 500V, 5% +/-Tol, 250ppm/Cel, Through Hole Mount
Fixed Resistor, Metal Film, 1W, 6800ohm, 350V, 5% +/-Tol, 250ppm/Cel, Through Hole Mount
説明
RESISTOR;WIREWOUND;RES 6.8 KILOHMS;PWR-RTG 7 W;TOL 5%;AXIAL;VITREOUS ENAMEL
Res Wirewound 6.8K Ohm 5% 7W ±75ppm/°C Conformal AXL Thru-Hole
RESISTOR, WW 7W 5% 6K8; Resistance:6.8kohm; Resistance Tolerance:± 5%; Power Rating:6W; Voltage Rating:350V dc; Series:RWM; Temperature Coefficient:± 75ppm/°C; Resistor Element Type:Wirewound; Resistor Case Style:6 x 22; SVHC:No SVHC; Case Style:6 x 22; External Length / Height:18mm; Temperature Coeff. +:75ppm/°C; Temperature Coeff. -:75ppm/°C; Tolerance, +:5%; Tolerance, -:5%; Voltage Rating DC:350V; External Width:6.5mm; Max Operating Temperature:350°C; Min Temperature Operating:-55°C; Operating Temperature Range:-55°C to +350°C; Power Rating at 25°C:7W