Vishay RWM0410R500JR15E1
Res Wirewound 0.5 Ohm 5% 3W ±75ppm/°C Conformal AXL Thru-Hole T/R
データシート
価格と在庫
データシート & ドキュメント
Newark
Datasheet4ページ10年前
Datasheet4ページ13年前
Datasheet4ページ13年前
Datasheet4ページ14年前
Datasheet4ページ14年前
Datasheet4ページ15年前
Datasheet4ページ16年前
Datasheet4ページ16年前
Farnell
CADモデル
ソースeCADmCADファイル
Ultra Librarian
シンボルフットプリント
ダウンロード
関連部品
Fixed Resistor, Wire Wound, 3W, 0.47ohm, 120V, 5% +/-Tol, 75ppm/Cel, Through Hole Mount
Res Wirewound 0.5 Ohm 5% 3W -80ppm/C to -10ppm/C Conformal AXL Thru-Hole Ammo Pack
Fixed Resistor, Wire Wound, 4W, 0.47ohm, 1.3711V, 5% +/-Tol, Through Hole Mount
TE Connectivity3-1623714-7
Fixed Resistor, Wire Wound, 4W, 0.47ohm, 5% +/-Tol, -80, 40ppm/Cel, Through Hole Mount
TE Connectivity / AMP4-1623750-9
Fixed Resistor, Wire Wound, 7W, 0.47ohm, 200V, 5% +/-Tol, 200ppm/Cel, Through Hole Mount
説明
RES, WIREWOUND, R5, 5%, 3W, AXIAL
RESISTOR, WW 3W 5% 0R50; Resistance:0.5ohm; Resistance Tolerance:± 5%; Power Rating:2.6W; Voltage Rating:120V dc; Series:RWM; Temperature Coefficient:± 75ppm/°C; Resistor Element Type:Wirewound; Resistor Case Style:4 x 10; SVHC:No SVHC; Case Style:4 x 10; External Length / Height:12mm; Temperature Coeff. -:75ppm/°C; Tempperature Coeff. +:75ppm/°C; Tolerance, +:5%; Tolerance, -:5%; Voltage Rating DC:120V; External Width:5.5mm; Max Operating Temperature:350°C; Min Temperature Operating:-55°C; Operating Temperature Range:-55°C to +350°C; Power Rating at 25°C:3W