Vishay RWM041068R0JR15E1
Fixed Resistor, Wire Wound, 3W, 68ohm, 120V, 5% +/-Tol, 75ppm/Cel, Through Hole Mount
データシート & ドキュメント
CADモデル
ソースeCADmCADファイル
Ultra Librarian
シンボルフットプリント
ダウンロード
サプライチェーン
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.21.00.80
Introduction Date2008-08-03
Lifecycle StatusObsolete (Last Updated: 4 months ago)
関連部品
TE Connectivity / AMP4-1623746-7
Fixed Resistor, Wire Wound, 3W, 68ohm, 100V, 5% +/-Tol, 0, 60ppm/Cel, Through Hole Mount
Fixed Resistor, Wire Wound, 7W, 68ohm, 350V, 5% +/-Tol, 75ppm/Cel, Through Hole Mount
TE ConnectivityER5868RJT
Fixed Resistor, Wire Wound, 7W, 68ohm, 200V, 5% +/-Tol, 0, 60ppm/Cel, Through Hole Mount
Fixed Resistor, Wire Wound, 3W, 62ohm, 120V, 5% +/-Tol, 75ppm/Cel, Through Hole Mount
TE Connectivity / AMP4-1623771-5
Fixed Resistor, Wire Wound, 3W, 68ohm, 200V, 5% +/-Tol, 200ppm/Cel, Through Hole Mount
説明
RESISTOR, WIREWOUND, RES 68 OHMS, PWR-RTG 3 W, TOL 5%, AXIAL, VITREOUS ENAMEL
Res Wirewound 68 Ohm 5% 3W ±75ppm/°C Conformal AXL Thru-Hole T/R
Power Wirewound Resistors; Power Rating:2.6W; Resistance:68ohm; Resistance Tolerance:± 5%; Series:RWM; Operating Temperature Range:-55°C to +200°C; Resistor Element Material:Thick Film; Voltage Rating:120V ;RoHS Compliant: Yes
RESISTOR, WW 3W 5% 68R; Resistance:68ohm; Resistance Tolerance:± 5%; Power Rating:2.6W; Voltage Rating:120V dc; Series:RWM; Temperature Coefficient:± 75ppm/°C; Resistor Element Type:Wirewound; Resistor Case Style:4 x 10; SVHC:No SVHC; Case Style:4 x 10; External Length / Height:12mm; Temperature Coeff. +:75ppm/°C; Temperature Coeff. -:75ppm/°C; Tolerance, +:5%; Tolerance, -:5%; Voltage Rating DC:120V; External Width:5.5mm; Max Operating Temperature:350°C; Min Temperature Operating:-55°C; Operating Temperature Range:-55°C to +350°C; Power Rating at 25°C:3W