Vishay RWM04105R10JR15E1
Fixed Resistor, Wire Wound, 3W, 5.1ohm, 120V, 5% +/-Tol, 75ppm/Cel, Through Hole Mount
データシート & ドキュメント
IHS
Datasheet4ページ8年前
Newark
Farnell
CADモデル
ソースeCADmCADファイル
Ultra Librarian
シンボルフットプリント
ダウンロード
サプライチェーン
Lifecycle StatusObsolete (Last Updated: 5 months ago)
関連部品
Fixed Resistor, Wire Wound, 3W, 4.7ohm, 120V, 5% +/-Tol, 75ppm/Cel, Through Hole Mount
TE ConnectivityER744R7JT
Fixed Resistor, Wire Wound, 3W, 4.7ohm, 100V, 5% +/-Tol, 0, 60ppm/Cel, Through Hole Mount
TE Connectivity / AMP4-1623746-5
ER CGS FIXED RESISTOR Axial Through Hole Resistor ±5% 0/ +60ppm/C 5.6Ohm 3W
Fixed Resistor, Wire Wound, 3W, 5.1ohm, 5% +/-Tol, 80ppm/Cel, Through Hole Mount
Res Wirewound 5.6 Ohm 5% 3W -80ppm/C to -10ppm/C Conformal AXL Thru-Hole Ammo Pack
TE ConnectivityROX3SJ5R6
ROX Neohm FIXED RESISTOR Axial Through Hole Resistor ±5% ±350ppm/C 5.6Ohm 3W
説明
Res Wirewound 5.1 Ohm 5% 3W ±75ppm/°C Conformal AXL Thru-Hole T/R
RES, WIREWOUND, 5R1, 5%, 3W, AXIAL
RESISTOR, WW 3W 5% 5R1; Resistance:5.1ohm; Resistance Tolerance:± 5%; Power Rating:2.6W; Voltage Rating:120V dc; Series:RWM; Temperature Coefficient:± 75ppm/°C; Resistor Element Type:Wirewound; Resistor Case Style:4 x 10; SVHC:No SVHC; Case Style:4 x 10; External Length / Height:12mm; Temperature Coeff. -:75ppm/°C; Tempperature Coeff. +:75ppm/°C; Tolerance, +:5%; Tolerance, -:5%; Voltage Rating DC:120V; External Width:5.5mm; Max Operating Temperature:350°C; Min Temperature Operating:-55°C; Operating Temperature Range:-55°C to +350°C; Power Rating at 25°C:3W