Vishay RWM04103300JR15E1
Fixed Resistor, Wire Wound, 3W, 330ohm, 120V, 5% +/-Tol, 75ppm/Cel, Through Hole Mount
データシート & ドキュメント
IHS
Datasheet4ページ8年前
Newark
Farnell
RS (Formerly Allied Electronics)
element14 APAC
サプライチェーン
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.21.00.80
Introduction Date2008-08-03
Lifecycle StatusObsolete (Last Updated: 4 months ago)
関連部品
TE ConnectivityER74330RJT
ER CGS FIXED RESISTOR Axial Through Hole Resistor ±5% 0/ +60ppm/C 330Ohm 3W
Resistor;Wirewound;Res 330 Ohms;Pwr-Rtg 7 W;Tol 5%;Axial;Vitreous Enamel
Fixed Resistor, Wire Wound, 7W, 300ohm, 350V, 5% +/-Tol, 75ppm/Cel, Through Hole Mount
Fixed Resistor, Metal Film, 3W, 330ohm, 750V, 5% +/-Tol, 250ppm/Cel, Through Hole Mount
TE ConnectivityROX3SJ330R
Through Hole Resistor, Rox Series, 330 Ohm, 3 W, 5%, 350 V, Axial Leaded Rohs Compliant: Yes
TE Connectivity1-1623714-8
Fixed Resistor, Wire Wound, 4W, 330ohm, 5% +/-Tol, 20ppm/Cel, Through Hole Mount
説明
RESISTOR;WIREWOUND;RES 330 OHMS;PWR-RTG 3 W;TOL 5%;AXIAL;VITREOUS ENAMEL
Res Wirewound 330 Ohm 5% 3W ±75ppm/°C Conformal AXL Thru-Hole T/R
RESISTOR, WW 3W 5% 330R; Resistance:330ohm; Resistance Tolerance:± 5%; Power Rating:2.6W; Voltage Rating:120V dc; Series:RWM; Temperature Coefficient:± 75ppm/°C; Resistor Element Type:Wirewound; Resistor Case Style:4 x 10; SVHC:No SVHC; Case Style:4 x 10; External Length / Height:12mm; Temperature Coeff. +:75ppm/°C; Temperature Coeff. -:75ppm/°C; Tolerance, +:5%; Tolerance, -:5%; Voltage Rating DC:120V; External Width:5.5mm; Max Operating Temperature:350°C; Min Temperature Operating:-55°C; Operating Temperature Range:-55°C to +350°C; Power Rating at 25°C:3W