Vishay RWM04101001JR15E1
Fixed Resistor, Wire Wound, 3W, 1000ohm, 120V, 5% +/-Tol, 75ppm/Cel, Through Hole Mount
Obsolete
価格と在庫
データシート & ドキュメント
IHS
Datasheet4ページ8年前
Newark
Farnell
element14
RS (Formerly Allied Electronics)
CADモデル
ソースeCADmCADファイル
Component Search Engine
シンボルフットプリント
3Dダウンロード
Ultra Librarian
ダウンロード
サプライチェーン
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.21.00.80
Introduction Date2008-08-03
Lifecycle StatusObsolete (Last Updated: 5 months ago)
LTB Date2020-06-01
LTD Date2021-12-31
関連部品
TE ConnectivityER741K0JT
Fixed Resistor, Wire Wound, 3W, 1000ohm, 100V, 5% +/-Tol, 0, 60ppm/Cel, Through Hole Mount
TE ConnectivityER741K0JT
Fixed Resistor, Wire Wound, 7W, 1000ohm, 350V, 5% +/-Tol, 75ppm/Cel, Through Hole Mount
TE ConnectivityER581K0JT
Fixed Resistor, Wire Wound, 7W, 1000ohm, 200V, 5% +/-Tol, 0, 60ppm/Cel, Through Hole Mount
Fixed Resistor, Wire Wound, 5W, 1000ohm, 300V, 5% +/-Tol, 75ppm/Cel, Through Hole Mount
Fixed Resistor, Wire Wound, 3W, 1000ohm, 54.772V, 5% +/-Tol, 30ppm/Cel, Through Hole Mount
説明
RESISTOR;WIREWOUND;RES 1 KILOHMS;PWR-RTG 3 W;TOL 5%;AXIAL;VITREOUS ENAMEL
Res Wirewound 1K Ohm 5% 3W ±75ppm/°C Conformal AXL Thru-Hole T/R
RESISTOR, WW 3W 5% 1K; Resistance:1kohm; Resistance Tolerance:± 5%; Power Rating:2.6W; Voltage Rating:120V dc; Series:RWM; Temperature Coefficient:± 75ppm/°C; Resistor Element Type:Wirewound; Resistor Case Style:4 x 10; SVHC:No SVHC; Case Style:4 x 10; External Length / Height:12mm; Temperature Coeff. +:75ppm/°C; Temperature Coeff. -:75ppm/°C; Tolerance, +:5%; Tolerance, -:5%; Voltage Rating DC:120V; External Width:5.5mm; Max Operating Temperature:350°C; Min Temperature Operating:-55°C; Operating Temperature Range:-55°C to +350°C; Power Rating at 25°C:3W