Vishay RCWE1210R750FKEA
Res Thick Film 1210 0.75 Ohm 1% 1W ±100ppm/°C Molded SMD SMD Punched Paper T/R
データシート & ドキュメント
element14 APAC
Future Electronics
在庫履歴
3か月間の傾向:
+4.87%
CADモデル
ソースeCADmCADファイル
Component Search Engine
関連部品
Fixed Resistor, Metal Glaze/Thick Film, 0.66W, 0.75ohm, 0.7036V, 1% +/-Tol, Surface Mount, 1210
1210 1/2WATT Lo-ohm Thick Film Current Sense Resistors 0.806ohms 1% 100PPM
PanasonicERJ-14BQFR75U
Thick Film Chip Resistor, 0402, 1/2W 5% 0.75ohm,
Res Thick Film 1210 0.75 Ohm 1% 0.5W(1/2W) ±200ppm/C Pad SMD Automotive T/R
PanasonicERJ14BQFR68U
Res Thick Film 1210 0.68 Ohm 1% 1/2W ±200ppm/°C Molded SMD Embossed Carrier T/R
Yageo GroupRL1210FR-070R82L
Res Thick Film 1210 0.82 Ohm 1% 0.5W(1/2W) ±200ppm/C Pad SMD Automotive T/R
説明
Avnet Japan
1W Thick Film Resistors 300V ±100ppm/℃ ±1% 750mΩ 1210 Chip Resistor - Surface Mount ROHS
Fixed Resistor, Metal Glaze/thick Film, 1W, 0.75ohm, 0.866V, 1% +/-Tol, 100ppm/Cel, Surface Mount, 1210
1210 (3225Metric) FIXED RESISTOR RCWE 0.122Lx0.098W 3.10mmx2.50mm 1W 750mOhm ±100ppm/C
RES 0.75 OHM 1% 1W 1210 / 750 mOhms ±1% 1W Chip Resistor 1210 (3225 Metric) Automotive AEC-Q200, Current Sense, Moisture Resistant Thick Film
RESISTOR, 1210, 0R75, 1%; Resistance:0.75ohm; Resistance Tolerance:± 1%; Power Rating:1W; Temperature Coefficient:± 100ppm/°C; Resistor Element Material:Thick Film; Resistor Case Style:1210 [3225 Metric]; Resistor Mounting:SMD; No. of Pins:2; Series:RCWE
Resistance:0.75Ohm; Product Range:Rcwe Series; Resistor Case/Package:1210 [3225 Metric]; Power Rating:1W; Resistance Tolerance:± 1%; Resistor Technology:Thick Film; Temperature Coefficient:± 100Ppm/°C; Product Length:3.2Mm Rohs Compliant: Yes |Vishay RCWE1210R750FKEA.