Vishay RCWE1210R560FKEA
Fixed Resistor, Metal Glaze/thick Film, 1W, 0.56ohm, 0.7483V, 1% +/-Tol, 100ppm/Cel, Surface Mount, 1210
データシート & ドキュメント
element14 APAC
Future Electronics
在庫履歴
3か月間の傾向:
-33.47%
関連部品
1210 1/2WATT Lo-ohm Thick Film Current Sense Resistors .511 OHM 1%
1210 1/2WATT Lo-ohm Thick Film Current Sense Resistors 0.576ohms 1% 100PPM
Fixed Resistor, Metal Glaze/Thick Film, 0.66W, 0.59ohm, 0.6241V, 1% +/-Tol, Surface Mount, 1210
Yageo GroupRL1210FR-070R56L
500mW Thick Film Resistors ±1% ±200ppm/℃ 560mΩ 1210 Chip Resistor - Surface Mount ROHS
Res Thick Film 1210 0.56 Ohm 1% 0.5W(1/2W) ±200ppm/C Pad SMD Automotive T/R
PanasonicERJ14BQFR56U
Res Thick Film 1210 0.56 Ohm 1% 1/2W ±200ppm/°C Molded SMD Embossed Carrier T/R
説明
RCWE 1210 1W 0.56 Ohm ±1 % ±100 ppm/K SMT Thick Film Extremely Low Value
1210 (3225Metric) FIXED RESISTOR RCWE 0.122Lx0.098W 3.10mmx2.50mm 1W 560mOhm ±100ppm/C
RESISTOR, 1210, 0R56, 1%; Resistance:0.56ohm; Resistance Tolerance:± 1%; Power Rating:1W; Temperature Coefficient:± 100ppm/°C; Resistor Element Material:Thick Film; Resistor Case Style:1210 [3225 Metric]; Resistor Mounting:SMD; No. of Pins:2; Series:RCWE