Vishay RCWE1210R510FKEA
Res Thick Film 1210 0.51 Ohm 1% 1W ±100ppm/°C Molded SMD SMD Punched Paper T/R
データシート & ドキュメント
IHS
Datasheet5ページ4年前
Farnell
element14 APAC
Future Electronics
Arrow Electronics
在庫履歴
3か月間の傾向:
-1.31%
CADモデル
ソースeCADmCADファイル
Ultra Librarian
サプライチェーン
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.21.00.30
Introduction Date2010-07-14
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 6 months ago)
関連部品
Res Thick Film 1210 0.499 Ohm 1% 0.667W(2/3W) ±100ppm/C Pad SMD Automotive T/R
Res Thick Film 1210 0.47 Ohm 1% 0.667W(2/3W) ±100ppm/C Pad SMD Automotive T/R
1210 1/2WATT Lo-ohm Thick Film Current Sense Resistors .511 OHM 1%
PanasonicERJ14BQFR51U
Res Thick Film 1210 0.51 Ohm 1% 1/2W ±200ppm/°C Molded SMD Embossed Carrier T/R
Yageo GroupRL1210FR-070R51L
500mW Thick Film Resistors ±200ppm/℃ ±1% 510mΩ 1210 Chip Resistor - Surface Mount ROHS
Res Thick Film 1210 0.51 Ohm 1% 0.5W(1/2W) ±200ppm/C Pad SMD Automotive T/R
説明
Avnet Japan
RCWE Series 1210 0.51 Ohm ±1 % ±100 ppm/°C Thick Film Chip Resistor
Fixed Resistor, Metal Glaze/thick Film, 1W, 0.51ohm, 0.7141V, 1% +/-Tol, 100ppm/Cel, Surface Mount, 1210
1210 (3225Metric) FIXED RESISTOR RCWE 0.122Lx0.098W 3.10mmx2.50mm 1W 510mOhm 卤100ppm/C
RESISTOR, 1210, 0R51, 1%; Resistance:0.51ohm; Resistance Tolerance:± 1%; Power Rating:1W; Temperature Coefficient:± 100ppm/°C; Resistor Element Material:Thick Film; Resistor Case Style:1210 [3225 Metric]; Resistor Mounting:SMD; No. of Pins:2; Series:RCWE