Vishay RCWE1210R240FKEA
Res Thick Film 1210 0.24 Ohm 1% 1W ±100ppm/°C Molded SMD SMD Punched Paper T/R
データシート & ドキュメント
element14 APAC
Future Electronics
在庫履歴
3か月間の傾向:
+19.43%
CADモデル
ソースeCADmCADファイル
Component Search Engine
シンボルフットプリント
3Dダウンロード
SnapEDA
関連部品
PanasonicERJ-14BQFR24U
Res Thick Film 1210 240m Ohm 1% 1/2W ±200ppm/°C Molded SMD Embossed Carrier T/R
Yageo GroupRL1210FR-070R24L
Res Thick Film 1210 0.24 Ohm 1% 0.5W(1/2W) ±600ppm/C Pad SMD Automotive T/R
PanasonicERJ-14BQFR22U
Res Thick Film 1210 0.22 Ohm 1% 0.5W ±200ppm/°C Molded SMD Embossed Carrier T/R
PanasonicERJ14RQFR22U
Res Thick Film 1210 0.22 Ohm 1% 0.25W(1/4W) ±200ppm/C Pad SMD T/R Automotive AEC-Q200
Yageo GroupRL1210FR-070R22L
500mW Thick Film Resistors ±1% ±600ppm/℃ 220mΩ 1210 Chip Resistor - Surface Mount ROHS
Yageo GroupRL1210FR-070R25L
Res Thick Film 1210 0.25 Ohm 1% 0.5W(1/2W) ±600ppm/C Epoxy SMD Automotive T/R
説明
Avnet Japan
1W Thick Film Resistors 300V ±100ppm/℃ ±1% 240mΩ 1210 Chip Resistor - Surface Mount ROHS
Res Thick Film 1210 0.24 Ohm 1% 1W ±100ppm/C Sulfur Resistant Pad SMD Automotive T/R
RCWE Series 1210 1 W 0.24 Ohm ±1% ±100 ppm/°C SMT Thick Film Chip Resistor
Fixed Resistor, Metal Glaze/thick Film, 1W, 0.24ohm, 0.4899V, 1% +/-Tol, 100ppm/Cel, Surface Mount, 1210
1210 (3225Metric) FIXED RESISTOR RCWE 0.122Lx0.098W 3.10mmx2.50mm 1W 240mOhm ±100ppm/C
Resistance:0.24Ohm; Product Range:Rcwe Series; Resistor Case/Package:1210 [3225 Metric]; Power Rating:1W; Resistance Tolerance:± 1%; Resistor Technology:Thick Film; Temperature Coefficient:± 100Ppm/°C; Product Length:3.2Mm Rohs Compliant: Yes |Vishay RCWE1210R240FKEA.