Vishay RCWE1206R430FKEA
Res Thick Film 1206 0.43 Ohm 1% 1/5W ±100ppm/°C Molded SMD SMD Punched Paper T/R
データシート & ドキュメント
IHS
Datasheet5ページ4年前
Farnell
element14 APAC
Future Electronics
在庫履歴
3か月間の傾向:
-12.61%
CADモデル
ソースeCADmCADファイル
Ultra Librarian
シンボルフットプリント
ダウンロード
Introduction Date2010-07-14
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
関連部品
PanasonicERJ-B2BFR43V
Res Thick Film 0612 0.43 Ohm 1% 1W ±100ppm/°C Molded Wide Terminal SMD Punched Carrier T/R
Res Thick Film 1206 0.47 Ohm 1% 0.5W(1/2W) ±100ppm/C Pad SMD Automotive T/R
Yageo GroupPT1206FR-070R39L
Res Thick Film 1206 0.39 Ohm 1% 0.25W(1/4W) ±75ppm/C Pad SMD Automotive T/R
TE Connectivity / AMP2-1622824-7
Fixed Resistor, Metal Glaze/thick Film, 0.25W, 0.47ohm, 1% +/-Tol, 100ppm/Cel, Surface Mount, 1206
PanasonicERJB2BFR47V
Res Thick Film 0612 0.47 Ohm 1% 1W ±100ppm/C Wide Terminal SMD Automotive T/R
Fixed Resistor, Metal Glaze/Thick Film, 0.5W, 0.442ohm, 0.4702V, 1% +/-Tol, Surface Mount, 1206
説明
Avnet Japan
RCWE Series 1206 0.5 W 0.43 Ohm ±1 % ±100 ppm/°C Thick Film Chip Resistor
Fixed Resistor, Metal Glaze/thick Film, 0.5W, 0.43ohm, 0.4637V, 1% +/-Tol, 100ppm/Cel, Surface Mount, 1206
1206 (3216Metric) FIXED RESISTOR RCWE 0.122Lx0.063W 3.10mmx1.60mm 0.5W 1/2W 430mOhm ±100ppm/C
RESISTOR, 1206, 0R43, 1%; Resistance:0.43ohm; Resistance Tolerance:± 1%; Power Rating:500mW; Temperature Coefficient:± 100ppm/°C; Resistor Element Material:Thick Film; Resistor Case Style:1206 [3216 Metric]; Resistor Mounting:SMD; No. of Pins:2; Series:RCWE