Vishay RCWE1206R270FKEA
Res Thick Film 1206 0.27 Ohm 1% 1/5W ±100ppm/°C Molded SMD SMD Punched Paper T/R
データシート & ドキュメント
IHS
Datasheet5ページ4年前
Farnell
element14 APAC
HQonline
在庫履歴
3か月間の傾向:
-87.20%
CADモデル
ソースeCADmCADファイル
Component Search Engine
シンボルフットプリント
ダウンロード
Ultra Librarian
ダウンロード
サプライチェーン
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.21.00.30
Introduction Date2010-07-14
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
関連部品
PanasonicERJB2BFR27V
Res Thick Film 0612 0.27 Ohm 1% 1W ±100ppm/C Wide Terminal SMD Automotive T/R
Yageo GroupPT1206FR-070R25L
Res Thick Film 1206 0.25 Ohm 1% 0.25W(1/4W) ±75ppm/C Pad SMD Automotive T/R
Res Thick Film 1206 0.249 Ohm 1% 0.25W(1/4W) ±75ppm/C Pad SMD Automotive T/R
Yageo GroupPT1206FR-7W0R25L
Res Thick Film 1206 0.25 Ohm 1% 0.5W(1/2W) ±75ppm/°C Pad SMD T/R Automotive AEC-Q200
Fixed Resistor, Metal Glaze/Thick Film, 0.5W, 0.287ohm, 0.3789V, 1% +/-Tol, Surface Mount, 1206
Fixed Resistor, Metal Glaze/Thick Film, 0.5W, 0.261ohm, 0.3613V, 1% +/-Tol, Surface Mount, 1206
説明
Avnet Japan
RCWE Series 1206 0.5 W 0.27 Ohm ±1 % ±200 ppm/°C Thick Film Chip Resistor
Fixed Resistor, Metal Glaze/thick Film, 0.5W, 0.27ohm, 0.3674V, 1% +/-Tol, 100ppm/Cel, Surface Mount, 1206
1206 (3216Metric) FIXED RESISTOR RCWE 0.122Lx0.063W 3.10mmx1.60mm 0.5W 1/2W 270mOhm ±100ppm/C
SMD Resistor 1206 270mΩ ±1% 0.5W ±100ppm/℃
RESISTOR, 1206, 0R27, 1%; Resistance:0.27ohm; Resistance Tolerance:± 1%; Power Rating:500mW; Temperature Coefficient:± 100ppm/°C; Resistor Element Material:Thick Film; Resistor Case Style:1206; Resistor Mounting:SMD; SVHC:No SVHC (18-Jun-2012); No. of Pins:2; Series:RCWE