Vishay RCWE0805R680FKEA
SMD Current Sense Resistors, AEC-Q200 RCWE Series, 0.68 ohm, 250 mW, - 1%
データシート & ドキュメント
Farnell
Datasheet5ページ4年前
element14 APAC
Future Electronics
Arrow Electronics
在庫履歴
3か月間の傾向:
-41.71%
CADモデル
ソースeCADmCADファイル
Ultra Librarian
シンボルフットプリント
ダウンロード
サプライチェーン
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.21.00.30
Introduction Date2010-07-14
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
関連部品
Res Thick Film 0805 0.68 Ohm 1% 0.33W(1/3W) ±100ppm/C Pad SMD T/R Automotive AEC-Q200
Res Thick Film 0805 0.649 Ohm 1% 0.5W(1/2W) ±100ppm/C Pad SMD Automotive T/R
Fixed Resistor, Metal Glaze/Thick Film, 0.5W, 0.715ohm, 0.598V, 1% +/-Tol, Surface Mount, 0805
PanasonicERJS6QFR68V
Res Thick Film 0805 0.68 Ohm 1% 1/4W ±150ppm/°C Molded SMD SMD Punched Carrier T/R
PanasonicERJ-6BQFR68V
Res Thick Film 0805 0.68 Ohm 1% 0.33W ±250ppm/°C Molded SMD Punched Carrier T/R
TE Connectivity / AMP2-2176053-8
Fixed Resistor, Metal Glaze/thick Film, 0.25W, 0.68ohm, 1% +/-Tol, 200ppm/Cel, Surface Mount, 0805
説明
Fixed Resistor, Metal Glaze/thick Film, 0.25W, 0.68ohm, 0.4123V, 1% +/-Tol, 100ppm/Cel, Surface Mount, 0805
0805 (2012Metric) FIXED RESISTOR RCWE 0.079Lx0.051W 2.00mmx1.30mm 0.25W 1/4W 680mOhm ±100ppm/C
RESISTOR, 0805, 0R68, 1%; Resistance:0.68ohm; Resistance Tolerance:± 1%; Power Rating:250mW; Temperature Coefficient:± 100ppm/°C; Resistor Element Material:Thick Film; Resistor Case Style:0805 [2012 Metric]; Resistor Mounting:SMD; No. of Pins:2; Series:RCWE