Vishay RCWE0805R360FKEA
Res Thick Film 0805 0.36 Ohm 1% 0.25W(1/4W) ±100ppm/C Sulfur Resistant Pad SMD T/R Automotive AEC-Q200
データシート & ドキュメント
Farnell
Datasheet5ページ4年前
Datasheet4ページ10年前
TME
element14 APAC
Future Electronics
在庫履歴
3か月間の傾向:
-6.91%
CADモデル
ソースeCADmCADファイル
Ultra Librarian
シンボルフットプリント
ダウンロード
サプライチェーン
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.21.00.30
Introduction Date2010-07-14
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 6 months ago)
関連部品
TE Connectivity / AMP2-1622824-0
Res Current Sense Thick Film 1206 0.33 Ohm 1% 1/4W ±100ppm/°C Molded Paper T/R
Fixed Resistor, Metal Glaze/Thick Film, 0.5W, 0.332ohm, 0.4075V, 1% +/-Tol, Surface Mount, 0805
Res Thick Film 0805 0.357 Ohm 1% 0.5W(1/2W) ±100ppm/C Pad SMD Automotive T/R
Fixed Resistor, Metal Glaze/Thick Film, 0.5W, 0.34ohm, 0.4124V, 1% +/-Tol, Surface Mount, 0805
PanasonicERJ-6BQFR36V
Res Thick Film 0805 0.36 Ohm 1% 0.33W ±250ppm/°C Molded SMD Punched Carrier T/R
TE Connectivity / AMP2-2176053-1
Fixed Resistor, Metal Glaze/thick Film, 0.25W, 0.36ohm, 1% +/-Tol, 300ppm/Cel, Surface Mount, 0805
説明
RCWE Series 0805 360 mOhm ±1% 0.25 W ±100 ppm/°C Thick Film Chip Resistor
Fixed Resistor, Metal Glaze/thick Film, 0.25W, 0.36ohm, 0.3V, 1% +/-Tol, 100ppm/Cel, Surface Mount, 0805
0805 (2012Metric) FIXED RESISTOR RCWE 0.079Lx0.051W 2.00mmx1.30mm 0.25W 1/4W 360mOhm ±100ppm/C
RES THKFLM 0805 0.36 1% 1/4W 100PPM SMD
RESISTOR, 0805, 0R36, 1%; Resistance:0.36ohm; Resistance Tolerance:± 1%; Power Rating:250mW; Temperature Coefficient:± 100ppm/°C; Resistor Element Material:Thick Film; Resistor Case Style:0805 [2012 Metric]; Resistor Mounting:SMD; No. of Pins:2; Series:RCWE