Vishay RCWE0603R680FKEA
Res Thick Film 0603 0.68 Ohm 1% 0.2W(1/5W) ±100ppm/C Sulfur Resistant Pad SMD Automotive T/R
データシート & ドキュメント
IHS
Datasheet5ページ4年前
Newark
element14 APAC
在庫履歴
3か月間の傾向:
+8.50%
CADモデル
ソースeCADmCADファイル
Ultra Librarian
シンボルフットプリント
ダウンロード
サプライチェーン
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.21.00.30
Introduction Date2009-12-08
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
関連部品
PanasonicERJ-3BQFR68V
Res Thick Film 0603 0.68 Ohm 1% 0.25W ±300ppm/°C Molded SMD Punched Carrier T/R
PanasonicERJ-3RQFR68V
Res Thick Film 0603 0.68 Ohm 1% 1/10W ±300ppm/°C Molded SMD Punched Carrier T/R
Yageo GroupRL0603FR-070R68L
Res Thick Film 0603 0.68 Ohm 1% 0.1W(1/10W) ±300ppm/C Pad SMD Automotive T/R
Res Thick Film 0603 0.68 Ohm 1% 0.2W(1/5W) 0ppm/°C to 150ppm/°C Pad SMD Automotive T/R
TE Connectivity / AMP2-2176051-8
Fixed Resistor, Metal Glaze/thick Film, 0.125W, 0.68ohm, 1% +/-Tol, 200ppm/Cel, Surface Mount, 0603
説明
Fixed Resistor, Metal Glaze/thick Film, 0.2W, 0.68ohm, 0.3688V, 1% +/-Tol, 100ppm/Cel, Surface Mount, 0603
0603 (1608Metric) FIXED RESISTOR RCWE 0.063Lx0.033W 1.60mmx0.85mm 0.2W 1/5W 680mOhm ±100ppm/C
RCWE-0603 .68 Ohms 1% Extremely Low Value, Thick Film Res
RESISTOR, 0603, 0R68, 1%; Resistance:0.68ohm; Resistance Tolerance:± 1%; Power Rating:200mW; Temperature Coefficient:± 100ppm/°C; Resistor Element Material:Thick Film; Resistor Case Style:0603 [1608 Metric]; Resistor Mounting:SMD; No. of Pins:2; Series:RCWE