Vishay PTN0805E2941BST1
Fixed Resistor, Thin Film, 0.2W, 2940ohm, 100V, 0.1% +/-Tol, 25ppm/Cel, Surface Mount, 0805
データシート & ドキュメント
IHS
Datasheet5ページ2年前
在庫履歴
3か月間の傾向:
+0.00%
Introduction Date2009-12-08
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
関連部品
PanasonicERA-6AEB2941V
Res Thin Film 0805 2.94K Ohm 0.1% 0.125W(1/8W) ±25ppm/°C Molded SMD Punched Carrier T/R
TE Connectivity5-2176092-7
Res Thin Film 0805 2.94K Ohm 0.1% 0.25W(1/4W) ±25ppm/C Pad SMD T/R Medical
Fixed Resistor, Thin Film, 0.125W, 2940ohm, 150V, 0.1% +/-Tol, 25ppm/Cel, Surface Mount, 0805
TE Connectivity5-2176092-7
Yageo GroupRT0805BRD072K94L
125mW Thin Film Resistor ±25ppm/℃ ±0.1% 2.94kΩ 0805 Chip Resistor - Surface Mount ROHS
説明
RES 2.94K OHM 0.1% 1/5W 0805
2.94K¦¸ ¡À0.1% 200mW ¡À25ppm/¡æ 0805 2.03mm*1.27mm*840¦Ìm
PTN0805 25PPM 2.94K 0.1% S T1 E1