Vishay NTCS0805E3472HMT
THERM NTC 4.7KOHM 3500K 0805 / NTC Thermistor 4.7k 0805 (2012 Metric)
データシート & ドキュメント
IHS
Datasheet3ページ4年前
Datasheet8ページ13年前
JRH Electronics
_legacy Avnet
Mouser
在庫履歴
3か月間の傾向:
-16.73%
CADモデル
ソースeCADmCADファイル
TraceParts
Introduction Date2006-10-22
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
関連部品
Thermistor NTC 4.7K Ohm 5% 2-Pin 0805 Surface Mount Solder Pad 3545K Plastic T/R
Thermistor NTC 4.7K Ohm 5% 2-Pin 0805 Surface Mount Solder Pad 3650K >= -3.5 T/R
Thermistor NTC 4.7K Ohm 5% 2-Pin 0805 Surface Mount Solder Pad 3635K >= -3.5 Blister T/R
Thermistor NTC 4.7K Ohm 5% 2-Pin 0805 Surface Mount Solder Pad 4455K T/R
Thermistor NTC 4.7KOhm 5% 2-Pin 0805 T/R
説明
Thermistor NTC 4.7KOhm 3% 2-Pin 0805 Paper T/R
NTC SMD 0805 NiSn 4K7 3% Medium B e3
THERMISTOR, NTC, 3500K, 4.7 KOHM ROHS COMPLIANT: YES
NTC THERMISTOR 4.7K OHM 3% 0805
NTC Thermistor, 4700ohm, Surface Mount