Vishay NTCS0603E3103JMT
Thermistor, NTC, 10 kohm, NTCS Series, 3610 K, SMD, 0603 [1608 Metric]
データシート & ドキュメント
IHS
Datasheet3ページ4年前
Datasheet7ページ13年前
Upverter
Newark
element14 APAC
Future Electronics
在庫履歴
3か月間の傾向:
-21.33%
CADモデル
ソースeCADmCADファイル
Component Search Engine
シンボルフットプリント
3Dダウンロード
EE Concierge
SnapEDA
3Dダウンロード
TraceParts
Ultra Librarian
ダウンロード
サプライチェーン
Country of OriginGermany
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.40.80.70
Introduction Date2006-07-02
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 2 weeks ago)
関連部品
PanasonicERTJ1VG103FA
Thermistor NTC 10K Ohm 1% 2-Pin 0603 Surface Mount Solder Pad 3435K T/R
Thermistor NTC 10K Ohm 1% 2-Pin 0603 Surface Mount Solder Pad 3434K Paper T/R
Thermistor NTC 10K Ohm 5% 2-Pin 0603 Surface Mount Solder Pad 3434K Paper T/R
Thermistor NTC 10K Ohm 5% 2-Pin 0603 Surface Mount Solder Pad 3934K Paper T/R
PanasonicERT-J1VR103J
Thermistor NTC 10K Ohm 5% 2-Pin 0603 Surface Mount Solder Pad 4300K T/R
PanasonicERT-J1VG103JA
NTC Thermistor, 10kohm, 3435K, 0603 [1608 Metric], SMD, Wraparound, -40°C to 125°C, ERTJ Series
説明
Thermistor NTC 10KOhm 5% 2-Pin 0603 Paper T/R
NTC Thermistors; VISHAY; NTCS0603E3103JMT; 10 kOhm; 5 %; 0603; 1.6 mm
10KOHMS 0603 NTC THERMISTOR, 8S, 1.6 X 0.8 X 0.8MM
THERMISTOR NTC 10KOHM 3610K 0603
Thermistor NTC 10K Ohm 5% 2-Pin 0603 Surface Mount Solder Pad 3610K -4 to -3.5 T/R Automotive / NTC THERMISTOR 10K OHM 5% 0603
THERMISTOR, 10K, 5%, SMD, NTC; Thermistor Type:NTC; Resistance:10kohm; Thermistor Tolerance:± 5%; Beta Value (K):3610K; Thermistor Case Style:0603; No. of Pins:2; Operating Temperature Min:-40°C; Operating Temperature Max:150°C; Operating Temperature Range:-40°C to +150°C