Vishay NTCLG100E2103JB
THERMISTOR NTC 10KOHM 3997K DO35 / NTC Thermistor 10k DO-204AH, DO-35, Axial
Production
価格と在庫
データシート & ドキュメント
IHS
Datasheet5ページ8年前
Newark
_legacy Avnet
element14 APAC
在庫履歴
3か月間の傾向:
+18.24%
CADモデル
ソースeCADmCADファイル
Component Search Engine
シンボルフットプリント
3Dダウンロード
サプライチェーン
Country of OriginGermany
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.40.80.70
Introduction Date2006-08-22
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
関連部品
NTC-Resistor wired up [BC Components] NTCLE100E3103JB0 NTC-Resistor wired up
Thermistor NTC 10K Ohm 5% 2-Pin Radial 3977K -4.5 to -4 T/R
NXR Series 10 kOhm 3900 K ±1% Bead NTC Thermistor Sensor
Ntc Thermistor, 10Kohm, Radial Leaded Rohs Compliant: Yes |Murata NXRT15XH103FA1B030
Ntc Thermistor, 10Kohm, Radial Leaded Rohs Compliant: Yes |Murata NXRT15XH103FA1B040
NTCLE Series 10 KOhms ±5% Radial Leaded Standard Precision NTC Thermistor
説明
; Thermistor Type: NTC; Resistance: 10kohm ; RoHS Compliant: Yes
10K¦¸ ¡À5% ¡À1.3% 3997K DO-204AH,DO-35 3.75mm*1.8mm*3.75mm
NTC Leads glass DO 35 10K 5% e2
NTC Thermistor, 10000ohm, Through Hole Mount
Thermistor NTC 10k Ohm ±5% 2-Pin Axial Bulk
Avnet Japan
THERMISTOR, NTC; Thermistor Type:NTC; Resistance:10kohm; Thermistor Tolerance:-5% to +5%; Beta Value (K):3977K; Thermistor Case Style:SOD-27; No. of Pins:2; Operating Temperature Min:-40°C; Operating Temperature Max:200°C; Beta Value Lower Limit Temperature:25°C; Body Diameter:1.85mm; External Length / Height:4.25mm; Lead Diameter:0.56mm; Lead Length:25.4mm; Operating Temperature Range:-40°C to +200°C; Package / Case:SOD-27; Resistance Temperature:25°C; Resistance Tolerance:± 5%; Series:23816; Temperature Upper Limit Beta Value:85°C