Vishay NTCLE203E3104FB0
NTCLE203 Series NTC 100 kOhm ±1 % Radial Leaded Standard Precision Thermistor
データシート & ドキュメント
IHS
Datasheet3ページ2年前
_legacy Avnet
RS (Formerly Allied Electronics)
在庫履歴
3か月間の傾向:
-13.82%
サプライチェーン
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.40.80.70
Introduction Date2007-08-28
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
関連部品
PTFL series Curie Point 90 °C 470 ohm 16 V Radial PTC Thermistor
PTC Thermistor, 470ohm, Through Hole Mount
16 V 100 Ohm Radial Through Hole PTC Thermistor
Thermistor PTC 100 Ohm 1% 2-Pin Radial Bulk
NTC-Resistor wired up [BC Components] NTCLE100E3101JB0 NTC-Resistor wired up
Epcos 100Ohms 450mW NTC Thermistor; 20s; 5.5 (Dia.) x 5mm
説明
Thermistor NTC 100K Ohm 1% 2-Pin Radial 4190K -5 to -4.5 Box
THERM NTC 100KOHM 4190K BEAD / NTC Thermistor 100k Bead
Ntc Thermistor, 100K, Radial Leaded; Zero Power Resistance At 25°C:100Kohm; Product Range:Ntcle203E3 Series; Thermistor Mounting:Through Hole; Beta Value (K):4190K; Thermistor Case Style:-; Thermistor Terminals:Radial Leaded; Rohs Compliant: Yes |Vishay NTCLE203E3104FB0
NTC THERMISTOR, 100K, RADIAL LEADED; Thermistor Type:Bead, Radial Leaded; Resistance (25°C):100kohm; Product Range:NTCLE203E3 Series; B-Constant:4190K; B-Constant Tolerance:± 1.5%; Probe Material:-; Lead Length:40mm; Qua