Vishay NFR25H0006809JR500
Res Metal Film 68Ohm 5% 1/2W ±100ppm/K Conformal Axial T/R
データシート & ドキュメント
Newark
Datasheet10ページ9年前
Datasheet9ページ17年前
Datasheet10ページ13年前
Datasheet10ページ13年前
Datasheet10ページ9年前
Future Electronics
3か月間の傾向:
+35.90%
CADモデル
ソースeCADmCADファイル
Ultra Librarian
シンボルフットプリント
ダウンロード
関連部品
Stackpole ElectronicsRNF12JTD68R0
Fixed Resistor, Metal Film, 0.5W, 68ohm, 350V, 5% +/-Tol, 100ppm/Cel, Through Hole Mount
Fixed Resistor, Metal Film, 1W, 68ohm, 350V, 5% +/-Tol, 250ppm/Cel, Through Hole Mount
TE Connectivity / AMP6-1879350-1
Fixed Resistor, Metal Film, 1W, 68ohm, 350V, 5% +/-Tol, 300ppm/Cel, Through Hole Mount
Yageo GroupFMP100JR-52-68R
Ultra Miniature Style Metal Film Resistor 68Ohm 1W 5% Axial T/R
TE Connectivity / AMP5-1879352-7
Fixed Resistor, Metal Film, 2W, 68ohm, 500V, 5% +/-Tol, 300ppm/Cel, Through Hole Mount
Yageo GroupCFR-50JB-52-68R
Fixed Resistor, Carbon Film, 0.5W, 68ohm, 350V, 5% +/-Tol, -500,350ppm/Cel, Through Hole Mount
説明
Axial FIXED RESISTOR - FUSIBLE NFR25H 0.098Diax0.256L 2.50mmx6.50mm 0.5W 1/2W 68Ohm ±100ppm/C
RESISTOR;METAL FILM;RES 68 OHMS;PWR-RTG 0.5 W;TOL 5%;AXIAL;CUT TAPE
RESISTOR, METAL FILM; Resistance:68ohm;; RESISTOR, METAL FILM; Resistance:68ohm; Resistance Tolerance:± 5%; Power Rating:500mW; Temperature Coefficient:± 100ppm/K; Resistor Element Material:Metal Film; No. of Pins:2; Operating Temperature Range:-55°C to +155°C