Vishay NFR25H0004707JR500
Res Metal Film 470MilliOhm 5% 1/2W ±200ppm/K Conformal Axial T/R
データシート & ドキュメント
Newark
Datasheet10ページ9年前
Datasheet10ページ12年前
Farnell
element14 APAC
在庫履歴
3か月間の傾向:
-11.04%
サプライチェーン
Country of OriginSouth Korea
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Introduction Date2006-09-20
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 3 months ago)
関連部品
TE ConnectivityLR1LJR47
Res Metal Film 0.47 Ohm ±5% 1/2W ±200ppm/C Conformal AXL Thru-Hole Ammo Pack
TE ConnectivityLR1LJR47
Stackpole ElectronicsRSF1JTR470
RSF FIXED RESISTOR Axial Through Hole Resistor ±5% ±200ppm/C 470mOhm 1W
Stackpole ElectronicsRSMF2JTR510
RSMF FIXED RESISTOR Axial Through Hole Resistor ±5% ±200ppm/C 510mOhm 2W
Fixed Resistor, Metal Film, 0.25W, 0.47ohm, 200V, 5% +/-Tol, 50ppm/Cel, Through Hole Mount
TE Connectivity1-1625878-5
Fixed Resistor - Fusible, 0.25W, 0.47ohm, 5% +/-Tol, 350ppm/Cel, Through Hole Mount
説明
Axial FIXED RESISTOR - FUSIBLE NFR25H 0.098Diax0.256L 2.50mmx6.50mm 0.5W 1/2W 470mOhm ±200ppm/C
NFR Series Ø 6.5 x 2.5 mm 0.47 Ohm 0.5 W ±5 % ±200 ppm/K Metal Film Resistor
METAL FILM RESISTOR, 0.47 OHM, 500mW, ±5
RESISTOR METAL FILM, 0.47OHM, 500mW, ±5%; RESISTOR METAL FILM, 0.47OHM, 500mW, ±5%; Resistance:0.47ohm; Resistance Tolerance:± 5%; Power Rating:500mW; Voltage Rating:350V; Temperature Coefficient:± 200ppm/°C; Resistor Element Material:Metal Film; No. of Pins:2