Vishay MRS25000C8668FCT00
Fixed Resistor, Thin Film, 0.6W, 8.66ohm, 350V, 1% +/-Tol, 50ppm/Cel, Through Hole Mount
データシート & ドキュメント
Newark
Datasheet4ページ9年前
element14 APAC
Farnell
在庫履歴
3か月間の傾向:
-2.52%
サプライチェーン
Country of OriginCzechia, India
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.21.00.90
Introduction Date2007-10-25
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
関連部品
TE Connectivity / AMP4-1879350-0
Fixed Resistor, Metal Film, 1W, 9.1ohm, 350V, 5% +/-Tol, 300ppm/Cel, Through Hole Mount
TE Connectivity / AMP3-1879350-9
Fixed Resistor, Metal Film, 1W, 8.2ohm, 350V, 5% +/-Tol, 300ppm/Cel, Through Hole Mount
TE ConnectivityCFR25J8R2
Fixed Resistor, Thin Film, 0.33W, 8.2ohm, 250V, 5% +/-Tol, 350ppm/Cel, Through Hole Mount
Stackpole ElectronicsCFM14JT8R20
Fixed Resistor, Carbon Film, 0.25W, 8.2ohm, 250V, 5% +/-Tol, 400ppm/Cel, Through Hole Mount
Stackpole ElectronicsCF18JT9R10
Fixed Resistor, Carbon Film, 0.125W, 9.1ohm, 250V, 5% +/-Tol, 400ppm/Cel, Through Hole Mount
Stackpole ElectronicsCF18JT8R20
Fixed Resistor, Carbon Film, 0.125W, 8.2ohm, 250V, 5% +/-Tol, 400ppm/Cel, Through Hole Mount
説明
Res Thin Film 8.66 Ohm 1% 3/5W ±50ppm/°C Conformal AXL Thru-Hole Ammo Pack
Avnet Japan
8.66¦¸ ¡À1% 600mW ¡À50ppm/¡æ 6.5mm*2.5mm
RESISTOR, MRS25 1% 8R66; Resistance:8.66ohm; Resistance Tolerance:± 1%; Power Rating:600mW; Voltage Rating:350V; Series:MRS25; Temperature Coefficient:± 50ppm/°C; Resistor Element Material:Metal Film; No. of Pins:2; Body Diameter:2.5mm; Box Quantity:1000; External Length / Height:7mm; Full Power Rating Temperature:70°C; Lead Diameter:0.6mm; Lead Length:26mm; Operating Temperature Max:155°C; Operating Temperature Min:-55°C; Operating Temperature Range:-55°C to +155°C; Package / Case:Axial; Temperature Coeff. +:50ppm/°C; Temperature Coeff. -:50ppm/°C; Tolerance +:1%; Tolerance -:1%; Voltage Rating VDC:350V