Vishay MRS25000C4423FCT00
MRS25 FIXED RESISTOR Axial Through Hole Resistor ±1% ±50ppm/C 442kOhm 0.6W
Production
価格と在庫
データシート & ドキュメント
Newark
Datasheet4ページ9年前
element14 APAC
RS (Formerly Allied Electronics)
Farnell
在庫履歴
3か月間の傾向:
-20.34%
CADモデル
ソースeCADmCADファイル
Ultra Librarian
シンボルフットプリント
ダウンロード
サプライチェーン
Country of OriginCzechia, India
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.21.00.90
Introduction Date2007-10-25
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 9 months ago)
関連部品
TE ConnectivityLR1F470K
TE Connectivity 1622485-1 Metal Film Resistor 470K Ohm 1 Percent Through Hole
Fixed Resistor, Metal Film, 0.4W, 475000ohm, 350V, 1% +/-Tol, 50ppm/Cel, Through Hole Mount
Fixed Resistor, Metal Film, 0.4W, 470000ohm, 350V, 1% +/-Tol, 50ppm/Cel, Through Hole Mount
Fixed Resistor, Metal Film, 0.4W, 430000ohm, 350V, 1% +/-Tol, 50ppm/Cel, Through Hole Mount
説明
MRS25 SERIES AXIAL THIN FILM RESISTOR 442KOHMS +/-1% 0.6W +/-50PPM/DEGC
Res Thin Film 442K Ohm 1% 3/5W ±50ppm/°C Conformal AXL Thru-Hole Ammo Pack
Avnet Japan
VISHAY MRS25000C4423FCT00 Through Hole Resistor, 442 kohm, 350 V, Axial Leaded, 600 mW,1%, MRS25 Series
RESISTOR, MRS25 1% 442K; Resistance:442kohm; Resistance Tolerance:± 1%; Power Rating:600mW; Voltage Rating:350V; Series:MRS25; Temperature Coefficient:± 50ppm/°C; Resistor Element Material:Metal Film; No. of Pins:2; Body Diameter:2.5mm; Box Quantity:1000; External Length / Height:7mm; Full Power Rating Temperature:70°C; Lead Diameter:0.6mm; Lead Length:26mm; Operating Temperature Max:155°C; Operating Temperature Min:-55°C; Operating Temperature Range:-55°C to +155°C; Package / Case:Axial; Temperature Coeff. +:50ppm/°C; Temperature Coeff. -:50ppm/°C; Tolerance +:1%; Tolerance -:1%; Voltage Rating VDC:350V