Vishay MRS25000C3838FCT00
Fixed Resistor, Thin Film, 0.6W, 3.83ohm, 350V, 1% +/-Tol, 50ppm/Cel, Through Hole Mount
データシート & ドキュメント
Farnell
Datasheet4ページ9年前
Datasheet13ページ20年前
Newark
element14 APAC
TME
Future Electronics
在庫履歴
3か月間の傾向:
-50.00%
サプライチェーン
Country of OriginCzechia, India
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.21.00.90
Introduction Date2007-10-25
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
関連部品
Fixed Resistor, Metal Film, 0.5W, 3.9ohm, 200V, 5% +/-Tol, 250ppm/Cel, Through Hole Mount
TE Connectivity / AMP2-1623931-9
Fixed Resistor, Thin Film, 0.33W, 3.9ohm, 250V, 5% +/-Tol, 350ppm/Cel, Through Hole Mount
TE ConnectivityCFR16J3R9
Through Hole Carbon Film Resistor, Cfr Series, 3.9 Ohm, 250 Mw, - 5%, 200 V, Axial Leaded
Stackpole ElectronicsCFM14JT3R90
Fixed Resistor, Carbon Film, 0.25W, 3.9ohm, 250V, 5% +/-Tol, 400ppm/Cel, Through Hole Mount
Stackpole ElectronicsCFM12JT3R90
Fixed Resistor, Carbon Film, 0.5W, 3.9ohm, 350V, 5% +/-Tol, 400ppm/Cel, Through Hole Mount
説明
Res Thin Film 3.83 Ohm 1% 3/5W ±50ppm/°C Conformal AXL Thru-Hole Ammo Pack
Avnet Japan
MRS25 Series 0.6 W 3.83 Ohm ±1 % ±50 ppm/°K Axial Thin Film Resistor
RESISTOR, MRS25 1% 3R83; Resistance:3.83ohm; Resistance Tolerance:± 1%; Power Rating:600mW; Voltage Rating:350V; Series:MRS25; Temperature Coefficient:± 100ppm/°C; Resistor Element Material:Metal Film; No. of Pins:2; Body Diameter:2.5mm; Box Quantity:1000; External Length / Height:7mm; Full Power Rating Temperature:70°C; Lead Diameter:0.6mm; Lead Length:26mm; Operating Temperature Max:155°C; Operating Temperature Min:-55°C; Operating Temperature Range:-55°C to +155°C; Package / Case:Axial; Temperature Coeff. +:100ppm/°C; Temperature Coeff. -:100ppm/°C; Tolerance +:1%; Tolerance -:1%; Voltage Rating VDC:350V