Vishay MMA02040C6809FB300
400mW Thin Film Resistor 200V ±50ppm/℃ ±1% 68Ω 0204 Chip Resistor - Surface Mount ROHS
データシート & ドキュメント
IHS
Datasheet14ページ3年前
Newark
element14 APAC
Future Electronics
RS (Formerly Allied Electronics)
在庫履歴
3か月間の傾向:
-50.96%
サプライチェーン
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 1 month ago)
関連部品
KOA SpeerMFS1/4CC68R0F
Fixed Resistor, Metal Film, 0.25W, 68ohm, 250V, 1% +/-Tol, 50ppm/Cel, Through Hole Mount
Res Thin Film 0805 68 Ohm 1% 1/5W ±50ppm/°C Conformal Melf SMD Blister T/R
250mW Thin Film Resistor 200V ±50ppm/℃ ±1% 68Ω MELF-0204 Chip Resistor - Surface Mount ROHS
KOA SpeerMF1/4CC68R0F
Res Thin Film 0204(1406) 62 Ohm 1% 1/4W ±50ppm/°C Conformal Melf SMD Blister T/R
説明
Fixed Resistor, Thin Film, 0.4W, 68ohm, 200V, 1% +/-Tol, 50ppm/Cel, Surface Mount, 1406
Res Thin Film 0204 68 Ohm 1% 1/4W ±50ppm/°C Conformal Melf SMD Blister T/R
Avnet Japan
SMD Resistor MELF_D1.4X3.5MM_SM 68Ω ±1% 400mW ±50ppm/℃
MMA0204 SERIES THIN FILM SMNT RESTR 0204 MELF CASE 68OHMS +/-1%.25W +/-50PPM/C
RESISTOR, 0204 68R; Product Range:VISHAY BEYSCHLAG - MMA Series Professional MELF Resistor; Resistance:68ohm; Power Rating:250mW; Resistance Tolerance:± 1%; Resistor Case Style:MELF [3614 Metric]; Resistor Element Material:Metal ;RoHS Compliant: Yes
Resistor Type = Thin Film / Resistance Ohm = 68 / Tolerance (±) % = 1 / Operating Temperature Min. °C = -55 / Operating Temperature Max. °C = 155 / Power Rating mW = 400 / Body Length mm = 3.6 / Voltage Rating - DC V = 200 / Temperature Coefficient = ±50 ppm/K / Termination Type = Wraparound / Mounting Type = SMD / Qualification = AEC-Q200 / Resistor Case Style = 0204
RESISTOR, 0204 68R; Resistance:68ohm; Resistance Tolerance:± 1%; Power Rating:250mW; Voltage Rating:200V; Temperature Coefficient:± 50ppm/°C; Resistor Element Material:Metal Film; Resistor Case Style:0204; Resistor Mounting:SMD; SVHC:No SVHC (15-Dec-2010); Body Diameter:1.4mm; External Length / Height:3.6mm; Full Power Rating Temperature:70°C; No. of Pins:2; Operating Temperature Max:125°C; Operating Temperature Min:-55°C; Operating Temperature Range:-55°C to +125°C; Package / Case:0204; Reel Quantity:3000; Series:MMA; Temperature Coeff. +:50ppm/°C; Temperature Coeff. -:50ppm/°C; Termination Type:SMD; Tolerance +:1%; Tolerance -:1%; Voltage Rating V AC:200V; Voltage Rating V DC:200V