Vishay MMA02040C1801FB300
400mW Thin Film Resistor 200V ±50ppm/℃ ±1% 1.8kΩ 0204 Chip Resistor - Surface Mount ROHS
Production
価格と在庫
データシート & ドキュメント
IHS
Datasheet14ページ3年前
TME
Newark
element14 APAC
Burklin Elektronik
在庫履歴
3か月間の傾向:
+23.74%
サプライチェーン
Country of OriginGermany
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.21.00.30
Introduction Date2006-07-26
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 1 month ago)
関連部品
Fixed Resistor, Thin Film, 0.4W, 1800ohm, 200V, 1% +/-Tol, 50ppm/Cel, Surface Mount, 1406
Fixed Resistor, Thin Film, 0.3W, 1800ohm, 150V, 1% +/-Tol, 50ppm/Cel, Surface Mount, 0904
Res Thin Film 0204(1406) 1.8K Ohm 1% 1/4W ±50ppm/°C Conformal Melf SMD Blister T/R
説明
PROFESSIONAL THIN FILM MELF RESISTOR Fixed Resistor, Thin Film, 0.4W, 1800ohm, 200V, 1% +/-Tol, 50ppm/Cel, Surface Mount, 1406
Res Thin Film 0204 1.8K Ohm 1% 1/4W ±50ppm/°C Conformal Melf SMD Blister T/R
Avnet Japan
MMA - Professional FIXED RESISTOR MELF 0204 Chip Resistor ±1% ±50ppm/C 1.8kOhm 0.4W 2/5W
MMA0204 Series 0.4W 1.8 kOhm ±1% ±50 ppm/K Professional Thin Film MELF Resistor
MMA0204 SERIES THIN FILM SMNT RESTR 0204 MELF CASE 1.8KOHMS +/-1%.25W +/-50PPM/C
RESISTOR, 0204 1K8; Resistance:1.8kohm; Resistance Tolerance:± 1%; Power Rating:250mW; Voltage Rating:200V; Temperature Coefficient:± 50ppm/°C; Resistor Element Material:Metal Film; Resistor Case Style:0204; Resistor Mounting:SMD; SVHC:No SVHC (15-Dec-2010); Body Diameter:1.4mm; External Length / Height:3.6mm; Full Power Rating Temperature:70°C; No. of Pins:2; Operating Temperature Max:125°C; Operating Temperature Min:-55°C; Operating Temperature Range:-55°C to +125°C; Package / Case:0204; Reel Quantity:3000; Series:MMA; Temperature Coeff. +:50ppm/°C; Temperature Coeff. -:50ppm/°C; Termination Type:SMD; Tolerance +:1%; Tolerance -:1%; Voltage Rating V AC:200V; Voltage Rating V DC:200V