Vishay MCA12060C1004FP500
SMD Chip Resistor, 1 MOhm, ± 1%, 400 mW, 1206 [3216 Metric], Thin Film, Professional
Obsolete
価格と在庫
データシート & ドキュメント
IHS
Datasheet13ページ4年前
Upverter
在庫履歴
3か月間の傾向:
-0.69%
CADモデル
ソースeCADmCADファイル
EE Concierge
シンボルフットプリント
SnapEDA
ダウンロード
Ultra Librarian
ダウンロード
サプライチェーン
Country of OriginGermany, Israel
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.21.00.30
Introduction Date2008-09-01
Lifecycle StatusObsolete (Last Updated: 4 months ago)
LTB Date2023-04-30
LTD Date2023-10-31
関連部品
Yageo GroupRT1206FRE071ML
250mW Thin Film Resistor 200V ±50ppm/℃ ±1% 1MΩ 1206 Chip Resistor - Surface Mount ROHS
Yageo GroupRT1206FRE07976KL
Fixed Resistor, Thin Film, 0.25W, 976000ohm, 200V, 1% +/-Tol, 50ppm/Cel, Surface Mount, 1206
Fixed Resistor, Thin Film, 0.25W, 1000000ohm, 200V, 1% +/-Tol, Surface Mount, 1206
Fixed Resistor, Thin Film, 0.25W, 953000ohm, 200V, 1% +/-Tol, Surface Mount, 1206
PanasonicERJ8ENF1004V
Res Thick Film 1206 1M Ohm 1% 1/4W ±100ppm/°C Molded SMD Punched Carrier T/R
Res Thick Film 1206 1M Ohm 1% 1/4W ±100ppm/°C Molded SMD SMD Paper T/R
説明
Fixed Resistor, Thin Film, 0.25W, 1000000ohm, 200V, 1% +/-Tol, 50ppm/Cel, Surface Mount, 1206
Res Thin Film 1206 1M Ohm 1% 0.25W(1/4W) ±50ppm/C Sulfur Resistant Conformal Coated Pad SMD Automotive Medical T/R
1206 (3216Metric) 1206 MCA - Professional 0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm 0.4W 2/5W 1MOhms ±50ppm/C