Vishay LPS0600H1000JB
Res Thick Film 100 Ohm 5% 600W ±150ppm/C Molded Screw Terminal Flange Mount Box
Production
価格と在庫
データシート & ドキュメント
IHS
Datasheet5ページ4年前
Newark
Farnell
Future Electronics
Arrow.cn
在庫履歴
3か月間の傾向:
-18.47%
サプライチェーン
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.29.00.00
Introduction Date2017-11-29
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
関連部品
Res Thick Film 100 Ohm 5% 50W ±150ppm/C Molded RDL Lug Flange Mount Bag
Res Thick Film 100 Ohm 5% 300W ±150ppm/C Molded Screw Terminal Flange Mount Box
Res Thick Film 100 Ohm 5% 100W ±150ppm/C SOT-227B Screw Terminal Bolt-On Box
PanasonicERJ-XGNJ101Y
Res Thick Film 01005 100 Ohm 5% 0.031W ±200ppm/°C Molded SMD Punched Carrier T/R
Res Thick Film 0201 100 Ohm 5% 0.05W(1/20W) ±200ppm/C Pad SMD T/R Automotive AEC-Q200
PanasonicEXB-N8V101JX
Res Thick Film Array 100 Ohm 5% ±200ppm/°C ISOL Molded 8-Pin 0804(4 X 0402) Concave SMD Punched Carrier T/R
説明
THICK FILM POWER RESISTOR FOR MOUNTING ONTO A HEATSINK Fixed Resistor, Metal Glaze/thick Film, 600W, 100ohm, 5000V, 5% +/-Tol, 150ppm/Cel, Chassis Mount
RESISTOR, POWER, 600W, 100R, 5%; Resistance:100ohm; Resistance Tolerance:± 5%; Power Rating:600W; Voltage Rating:5kV; Temperature Coefficient:± 150ppm/°C; Resistor Element Material:Thick Film; Resistor Terminals:Screw; Resistor Mounting:Panel; SVHC:No SVHC (15-Dec-2010); Approval Category:UL 94 V-0; External Depth:60mm; External Length / Height:25.2mm; External Width:64.7mm; No. of Pins:2; Operating Temperature Range:-55°C to +155°C; Package / Case:Planar; Series:LPS600