Vishay IHLP4040DZER2R2M01
Inductor High Current Shielded Wirewound 2.2uH 20% 100KHz 12A 9mOhm DCR 4040 T/R
Production
価格と在庫
データシート & ドキュメント
IHS
Datasheet4ページ4年前
Datasheet4ページ13年前
Newark
element14 APAC
Future Electronics
RS (Formerly Allied Electronics)
在庫履歴
3か月間の傾向:
-37.11%
CADモデル
ソースeCADmCADファイル
Component Search Engine
シンボルフットプリント
3Dダウンロード
EE Concierge
Ultra Librarian
ダウンロード
サプライチェーン
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8504.50.80.00
Introduction Date2006-09-20
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
LTB Date2021-03-06
LTD Date2021-06-06
関連部品
General Purpose Inductor, 2.2uH, 20%, 1 Element, Carbonyl Powder-Core, SMD, 4339
Inductor Power Shielded Wirewound 2.2uH 20% 100KHz Iron 12A 0.0086Ohm DCR T/R
Wurth Elektronik74437377022
Inductor Power Shielded/Molded Wirewound 2.2uH 20% 100KHz Powdered Iron 10A 0.008Ohm DCR T/R Automotive AEC-Q200
Wurth Elektronik74437358022
Inductor Power Shielded/Molded Wirewound 2.2uH 20% 100KHz Powdered Iron 10A 0.00941Ohm DCR T/R Automotive AEC-Q200
FIXED IND 2.2UH 10A 7 MOHM SMD / 2.2 µH Shielded Molded Inductor 10 A 7mOhm Max Nonstandard
Inductor Power Shielded/Molded Wirewound 2.2uH 20% 100KHz Powdered Iron 9A 0.0155Ohm DCR T/R
説明
IHLP4040DZ-01 WIREWOUND SMDINDUCTOR W/ METALCORE,2.2 UH +/-20%WIREWOUND 12A IDC
Inductor, Shielded, 2.2Uh, 25.6A, Smd, Full Reel; Inductance:2.2Μh; Rms Current (Irms):12A; Inductor Construction:Shielded; Saturation Current (Isat):25.6A; Product Range:Ihlp-4040Dz-01 Series; Dc Resistance Max:9Mohm Rohs Compliant: Yes |Vishay IHLP4040DZER2R2M01.
INDUCTOR, 2.2UH, 20%, 25.6A; Inductance:2.2µH; Inductance Tolerance:± 20%; DC Resistance Max:9000µohm; DC Current Rating:12A; Inductor Case Style:4040DZ; No. of Pins:2; Core Material:Iron Powder; Core Material:Powdered Iron; DC Current Max:12A; External Depth:4mm; External Length / Height:11.5mm; External Width:10.3mm; Inductor Type:High Current; Operating Temperature Max:125°C; Operating Temperature Min:-55°C; Package / Case:SMD; Resistance:8.2mohm; Resonant Frequency:5MHz; Saturation Current Ic:25.6A