Vishay CMF5549R900DHR6
Fixed Resistor, Metal Film, 0.5W, 49.9ohm, 250V, 0.5% +/-Tol, 50ppm/Cel, Through Hole Mount
Obsolete
価格と在庫
データシート & ドキュメント
3か月間の傾向:
+0.00%
サプライチェーン
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.21.00.90
Introduction Date2005-12-02
Lifecycle StatusObsolete (Last Updated: 4 months ago)
関連部品
Fixed Resistor, Metal Film, 0.5W, 51.1ohm, 250V, 0.5% +/-Tol, 50ppm/Cel, Through Hole Mount
MRS25 FIXED RESISTOR Axial Through Hole Resistor ±1% ±50ppm/C 51.1Ohm 0.6W
MRS25 FIXED RESISTOR Axial Through Hole Resistor ±1% ±50ppm/C 46.4Ohm 0.6W
Fixed Resistor, Metal Film, 0.5W, 49.9ohm, 350V, 1% +/-Tol, 100ppm/Cel, Through Hole Mount
Fixed Resistor, Metal Film, 0.6W, 46.4ohm, 350V, 1% +/-Tol, 50ppm/Cel, Through Hole Mount
Fixed Resistor, Metal Film, 0.1W, 47.5ohm, 200V, 1% +/-Tol, 50ppm/Cel, Through Hole Mount
説明
Resistor,metal Film,49.9Ohms,250Wv,.5+/-% Tol,-50,50Ppm-Tc |Vishay CMF5549R900DHR6
RES 49.9 OHM 1/2W 0.5% AXIAL
Metal Film Resistors 1/2W 49.9ohms 0.5%
CMF-55 49.9 .5% T-2 RE6