Vishay CCF07270RGKE36
Fixed Resistor, Metal Film, 0.5W, 270ohm, 250V, 2% +/-Tol, 100ppm/Cel, Through Hole Mount
データシート & ドキュメント
Newark
Datasheet3ページ4年前
Datasheet3ページ11年前
Datasheet3ページ12年前
element14 APAC
Farnell
在庫履歴
3か月間の傾向:
-0.19%
サプライチェーン
Country of OriginIndia
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.21.00.90
Introduction Date2004-09-27
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
関連部品
Fixed Resistor, Metal Film, 0.5W, 270ohm, 200V, 5% +/-Tol, 100ppm/Cel, Through Hole Mount
Fixed Resistor, Metal Film, 0.4W, 270ohm, 250V, 5% +/-Tol, 100ppm/Cel, Through Hole Mount
Fixed Resistor, Metal Film, 0.4W, 270ohm, 350V, 1% +/-Tol, 50ppm/Cel, Through Hole Mount
TE ConnectivityLR1F270R
Fixed Resistor, Thin Film, 0.6W, 270ohm, 350V, 1% +/-Tol, 50ppm/Cel, Through Hole Mount
Stackpole ElectronicsRNF14FTD249R
Fixed Resistor, Metal Film, 0.25W, 249ohm, 250V, 1% +/-Tol, 100ppm/Cel, Through Hole Mount
Stackpole ElectronicsRNF14FTD243R
Fixed Resistor, Metal Film, 0.25W, 243ohm, 250V, 1% +/-Tol, 100ppm/Cel, Through Hole Mount
説明
Res Metal Film 270 Ohm 2% 0.25W(1/4W)/0.5W(1/2W) ±100ppm/C Conformal Epoxy AXL T/R
RESISTOR, METAL FILM, 270 OHM, 500mW, 2%
METAL FILM RESISTOR, 270 OHM, 500mW, 2%; Resistance: 270ohm; Product Range: CCF07 Series; Power Rating: 500mW; Resistance Tolerance: ± 2%; Resistor Case / Package: Axial Leaded; Voltage Rating: 250V; Resist 26R3990