Vishay BFC236845684
Film Capacitor, Polyester, 250V, 10% +Tol, 10% -Tol, 0.68uF, Through Hole Mount
データシート & ドキュメント
IHS
Datasheet12ページ3年前
element14 APAC
Farnell
在庫履歴
3か月間の傾向:
-1.93%
CADモデル
ソースeCADmCADファイル
Ultra Librarian
シンボルフットプリント
ダウンロード
サプライチェーン
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8532.25.00.70
Introduction Date2005-11-21
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
関連部品
PanasonicECQ-E2684RKF
Ecqe(F), Met Polyester Film Cap Radial L Rohs Compliant: Yes |Panasonic ECQ-E2684RKF
PanasonicECQ-E2684KF
Film Capacitor, Polyester, 250V, 10% +Tol, 10% -Tol, 680uF, Through Hole Mount
PanasonicECQ-E2684KB
Cap Film 0.68uF 250V PET 10% (12.3 X 7.3 X 12.7mm) Radial 10mm 105°C Bulk
Cornell DubilierDME2P68K-F
Cap Film 0.68uF 250V PET 10%( 18.5 X 6.5 X 13.5mm) Radial 15mm 125C
Cap Film 0.68uF 250V PET 10%( 17.5 X 7 X 13.5mm) Radial Plastic Rectangular Can 15mm 105C Loose
Film Capacitor, Polyester, 500V, 10% +Tol, 10% -Tol, 0.68uF, Through Hole Mount
説明
Radial FILM CAPACITOR MKT368 250V 0.68muF ±10% 1.024Lx0.260W 26.00mmx6.60mm
Radial Metallized Polyester Film Capacitor Lacquered FILM CAPACITOR
CAP, FILM, 0.68UF, 10%, 250V, RADIAL; Capacitance:0.68µF; Capacitance Tolerance:± 10%; Capacitor Dielectric Type:Polyester (PET); Voltage Rating:250V; Life Time @ Temperature:-; Capacitor Case Style:(Not Applicable); Capacitor ;RoHS Compliant: Yes
CAPACITOR, 0.68UF, 250V; Capacitor Dielectric Type:Polyester; Capacitance:0.68µF; Capacitance Tolerance:± 10%; Voltage Rating:250V DC; Series:2222368; Capacitor Case Style:Radial; No. of Pins:2; Mounting Type:Through Hole; Lead Spacing:22.5mm; Operating Temperature Range:-40°C to +85°C; Operating Temperature Max:85°C; Temperature Operating Min:-40°C; Climatic Category:40/100/56; External Depth:6.6mm; External Length / Height:18.5mm; External Width:26mm; Insulation Resistance:30000Mohm; Lead Diameter:0.8mm; Lead Length:5mm; Package / Case:Radial; Power Factor:0.01; Terminal Type:Surface Mount (SMD, SMT); Termination Type:Radial Leaded; Tolerance +:10%; Tolerance -:10%; Voltage DC:250V; Voltage Rating VAC:160V