Vishay AC05000001509JAC00
VISHAY AC05000001509JAC00 Through Hole Resistor, 15 ohm, Axial Leaded, 5 W, 5%, AC Series
データシート & ドキュメント
Farnell
Datasheet12ページ5年前
Datasheet9ページ11年前
IHS
element14 APAC
HQonline
Future Electronics
在庫履歴
3か月間の傾向:
+4.72%
CADモデル
ソースeCADmCADファイル
Ultra Librarian
シンボルフットプリント
ダウンロード
サプライチェーン
Country of OriginCzechia, India
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.21.00.80
Introduction Date2008-01-14
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 2 weeks ago)
関連部品
Stackpole ElectronicsCB5JB15R0
Fixed Resistor, Wire Wound, 5W, 15ohm, 350V, 5% +/-Tol, 200ppm/Cel, Through Hole Mount
Fixed Resistor, Wire Wound, 4W, 15ohm, 7.746V, 5% +/-Tol, Through Hole Mount
TE ConnectivityEP5W15RJ
Fixed Resistor, Wire Wound, 5W, 15ohm, 500V, 5% +/-Tol, 400ppm/Cel, Through Hole Mount
TE Connectivity / AMP5-1623795-1
Fixed Resistor, Wire Wound, 7W, 15ohm, 500V, 5% +/-Tol, 300ppm/Cel, Through Hole Mount
TE Connectivity / AMP1623795-3
Fixed Resistor, Wire Wound, 10W, 15ohm, 750V, 5% +/-Tol, 300ppm/Cel, Through Hole Mount
OhmiteTUW3J15RE
Wirewound Res.-Through Hole 3watt 15ohm 5% Axial RoHS Compliant: Yes
説明
Fixed Resistor, Wire Wound, 5W, 15ohm, 8.6603V, 5% +/-Tol, Through Hole Mount
Wirewound Resistors 15Ω 5W -80ppm/℃~-10ppm/℃ ±5% Plugin,D7.5xL18mm Through Hole Resistors ROHS
Res Wirewound 15 Ohm 5% 5W -80ppm/°C to -10ppm/°C Conformal AXL Thru-Hole Ammo Pack
Avnet Japan
AC Series Ø7.5 x 18 mm 5 W 15 Ohm ±5% -10/-80 ppm/K Cemented Wirewound Resistor