Vishay 790D335X9050B2BE3
Tantalum Capacitor, Polarized, Tantalum (dry/solid), 50V, 10% +Tol, 10% -Tol, 3.3uF, Through Hole Mount
Production
価格と在庫
DistributorSKUMinPkg
Avnet790D335X9050B2BE30250
3d
Future Electronics790D335X9050B2BE30250Bulk
データシート & ドキュメント
IHS
Datasheet9ページ4年前
Future Electronics
Newark
Farnell
CADモデル
ソースeCADmCADファイル
Ultra Librarian
シンボルフットプリント
ダウンロード
サプライチェーン
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 1 month ago)
関連部品
Yageo GroupT322D335K050AT
Cap Tant Solid 3.3uF 50V 10% (4.57 X 10.67mm) Axial 3 Ohm 125C Bulk
Yageo GroupT322C335K035AT
Cap Tant Solid 3.3uF 35V 10%( 4.57 X 8.76mm) Axial 125C Bulk
Yageo GroupT322B335K020AT
Tantalum Capacitor, Polarized, Tantalum (dry/solid), 20V, 10% +Tol, 10% -Tol, 3.3uF, Through Hole Mount
173D Series 3.3 uF ±10 % 25 V Axial Solid Electrolyte Tantalum Capacitor
Cap Tant Solid 3.3uF 20V 10% (2.79 X 7.37mm) Axial 125°C Ammo Pack
Cap Tant Solid 3.3uF 25V 10% (2.79 X 7.37mm) Axial 125°C Ammo Pack
説明
CAPACITOR, TANTALUM, 50V, 3.3UF
RESIN-MOLDED, RADIAL-LEAD SOLID
CAPACITOR, TANTALUM, 50V, 3.3UF; Capacitance:3.3µF; Capacitance Tolerance:± 10%; Voltage Rating:50V; Capacitor Case Style:Radial; No. of Pins:2; Lead Spacing:5.08mm; Capacitor Dielectric Type:Tantalum; Applications:General Purpose; ;RoHS Compliant: Yes
CAPACITOR, TANTALUM, 50V, 3.3UF; Capacitor Application:General Purpose; Capacitance:3.3µF; Capacitance Tolerance:± 10%; Voltage Rating:50V; Capacitor Case Style:Radial Leaded; Lead Spacing:5.08mm; Operating Temperature Range:-55°C to +125°C; SVHC:No SVHC (15-Dec-2010); External Depth:4.8mm; External Length / Height:10.5mm; External Width:7.3mm; Impedance:2.8ohm; Impedance Frequency:100kHz; Impedance Temperature:25°C; Lead Diameter:0.5mm; Lead Length:12mm; Leakage Current:1.6µA; No. of Pins:2; Package / Case:Radial; Termination Type:Radial Leaded