Vishay 135D227X9060T6
135D Series 220 uF ±10 % 60 V Axial Through Hole Wet Tantalum Capacitor
データシート & ドキュメント
IHS
Datasheet16ページ2年前
Datasheet14ページ14年前
Newark
element14 APAC
Farnell
在庫履歴
3か月間の傾向:
-54.20%
サプライチェーン
Country of OriginIsrael
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Introduction Date2001-01-15
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
関連部品
Tantalum Capacitor, Polarized, Tantalum (wet), 60V, 10% +Tol, 10% -Tol, 220uF, Through Hole Mount
Cap Tant Wet 220uF 75V 10% (10.31 X 30.91mm) Axial 2.2 Ohm 125C Plastic Tray
Tantalum Capacitor, 220 uF, 50 V, 10%, -55 C, 125 C, Axial Leaded - Bulk
Cap Tant Wet 220uF 60V 10% (10.31 X 21.03mm) Axial (0.01%FR) Bulk
Tantalum Capacitor, Polarized, Tantalum (wet), 50V, 10% +Tol, 10% -Tol, 220uF, Through Hole Mount
Cap Tant Wet 220uF 30V 10% (7.92 X 16.28mm) Axial 0.9 Ohm 200C Tray
説明
TANTALUM CAPACITOR, 220UF, 60V, AXIAL 10%
CAPACITOR TANT, 220UF, 60V, AXIAL 10%; P; CAPACITOR TANT, 220UF, 60V, AXIAL 10%; Product Range:VISHAY TANSITOR - 135 Series; Capacitance:220µF; Capacitance Tolerance:± 10%; Voltage Rating:60V; Capacitor Terminals:Axial Leaded; Operating Temperature Max:85°C; ESR:1.8ohm