Vishay WSL2010R4990FBA
Fixed Resistor, Metal Strip, 0.5W, 0.499ohm, 0.4995V, 1% +/-Tol, 75ppm/Cel, Surface Mount, 2010
データシート & ドキュメント
IHS
Datasheet5ページ2年前
Datasheet4ページ5年前
サプライチェーン
Country of OriginIsrael, Mexico, USA
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.21.00.30
Introduction Date2004-08-31
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 6 months ago)
関連部品
Fixed Resistor, Metal Strip, 0.5W, 0.5ohm, 0.5V, 1% +/-Tol, 75ppm/Cel, Surface Mount, 2010
WSLT Series 2010 0.47 Ohm ±1 % 1 W ±75 ppm/°C Surface Mount Metal Film Resistor
Yageo GroupPT2010FK-7W0R5L
1W Thick Film Resistors ±75ppm/℃ ±1% 500mΩ 2010 Chip Resistor - Surface Mount ROHS
PanasonicERJ12ZQFR47U
Res Thick Film 2010 0.47 Ohm 1% 0.75W -100ppm/°C to 600ppm/°C Molded SMD Embossed Carrier T/R
PanasonicERJC1BFR47U
Res Anti-Sulfured Thick Film 1020 0.47 Ohm 1% 2W ±150ppm/°C Molded Emboss T/R
説明
CURRENT SENSE, RESISTOR, WSL-2010.4991%B43
RES 0.499 OHM 1% 1/2W 2010
WSL-2010 .499 1% B43
Current Sense Resistor; Power Rating:500mW; Resistance:0.499ohm; Resistance Tolerance:± 1%; Series:WSL; Operating Temperature Range:-65°C to +170°C; Resistor Element Material:Bare Metal; Temperature Coefficient:± 75ppm ;RoHS Compliant: No