Vishay RWR82S4R02FSB12
Fixed Resistor, Wire Wound, 1.5W, 4.02ohm, 2.4556V, 1% +/-Tol, 50ppm/Cel, Through Hole Mount
データシート & ドキュメント
New Yorker Electronics
CADモデル
ソースeCADmCADファイル
Ultra Librarian
シンボルフットプリント
ダウンロード
サプライチェーン
Country of OriginMexico, USA
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.21.00.80
Introduction Date2008-11-26
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
関連部品
Ohmite85F4R02
Fixed Resistor, Wire Wound, 5W, 4.02ohm, 460V, 1% +/-Tol, Through Hole Mount
Fixed Resistor, Wire Wound, 5W, 4.02ohm, 4.4833V, 1% +/-Tol, 50ppm/Cel, Through Hole Mount
OhmiteWNC4R0FE
Fixed Resistor, Wire Wound, 2W, 4ohm, 1% +/-Tol, 50ppm/Cel, Through Hole Mount
Fixed Resistor, Wire Wound, 3W, 4.02ohm, 3.4728V, 1% +/-Tol, 50ppm/Cel, Through Hole Mount
Fixed Resistor, Thin Film, 0.4W, 4.02ohm, 200V, 1% +/-Tol, 50ppm/Cel, Through Hole Mount
Ohmite45F4R0E
Through Hole Resistor, 40 Series, 4 ohm, 5 W, 1%, 460 V, Axial Leaded RoHS Compliant: Yes
説明
RES 4.02 OHM 2W 1% WW AXIAL
EGS-2 4.02 1% RWR82S4R02FS B12
4.02 OHM 1% EGS-2