Vishay LVR03R2000FB12
Fixed Resistor, Metal Strip, 3W, 0.2ohm, 0.7746V, 1% +/-Tol, 50ppm/Cel, Through Hole Mount
Obsolete
価格と在庫
DistributorSKUMinPkg
QuestLVR03R2000FB12923
14h
データシート & ドキュメント
IHS
Datasheet4ページ5年前
Mouser
サプライチェーン
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.21.00.90
Introduction Date2005-07-01
Lifecycle StatusObsolete (Last Updated: 4 months ago)
LTB Date2021-05-22
LTD Date2021-11-22
関連部品
Fixed Resistor, Wire Wound, 3W, 0.2ohm, 0.7746V, 1% +/-Tol, 100ppm/Cel, Through Hole Mount
Fixed Resistor, Metal Strip, 5W, 0.2ohm, 1V, 1% +/-Tol, 50ppm/Cel, Through Hole Mount
Ohmite13FR200E
10 Series 0.2 Ohm ±1% 3 W Axial Wire Element Current Sense 2 Terminal Resistor
Ohmite43FR20E
Fixed Resistor, Wire Wound, 3W, 0.2ohm, 200V, 1% +/-Tol, Through Hole Mount
Fixed Resistor, Wire Wound, 3W, 0.2ohm, 0.7746V, 1% +/-Tol, Through Hole Mount
説明
Res Metal Strip 0.2 Ohm 1% 3W Molded AXL Thru-Hole Bulk
Wirewound Resistors, Precision Power, Low Value, Commercial, Axial Lead
3W 1% Low Value Power Resistors 3watts 0.2ohms 1%
Lvr-3 .2 1% B12 Rohs Compliant: No |Vishay LVR03R2000FB12