United Chemi-Con EMVL160ADA101MF80G
Cap Aluminum 100uF 16V 20% (6.3 X 7.7mm) SMD 81mA 3000h 105°C T/R
Obsolete
IHS
Datasheet2ページ10年前
Datasheet0ページ0年前
在庫履歴
3か月間の傾向:
-9.49%
CADモデル
ソースeCADmCADファイル
SnapEDA
フットプリント
ダウンロード
サプライチェーン
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Introduction Date2004-09-22
Lifecycle StatusObsolete (Last Updated: 4 months ago)
LTB Date2022-10-31
LTD Date2023-03-31
関連部品
ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR, 100UF 16 V, UA SERIES 3000H 6.3 (DIA.) X 7.7MM
PanasonicEEEHC1C101XP
Radial Can - SMD ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR HC 16V 100muF ±20% 0.248Dia 6.30mm
UL Series 100 uF 16 V 105°C Ø6.3 x 7.7mm SMT Chip Aluminum Electrolytic Cap
Radial Can - SMD ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR UCB 16V 100muF ±20% 0.248Dia 6.30mm
United Chemi-ConEMLA160ADA101MF61G
100uF 16V 140mA@100kHz ±20% SMD,D6.3xL5.8mm Aluminum Electrolytic Capacitors - SMD ROHS
Wurth Elektronik865230345005
WCAP-AS5H Aluminum Electrolytic Capacitors
説明
Aluminum Electrolytic Capacitor, Polarized, Aluminum (wet), 16V, 20% +Tol, 20% -Tol, 100uF, Surface Mount, 2626
Aluminum Electrolytic Capacitors - SMD 100uF 16 Volt
100¦ÌF 16V ¡À20% 3000h@ 105¡ãC 81mA@ 120Hz,87.48mA@ 100kHz 6.6mm*6.6mm*8mm