United Chemi-Con EMVA6R3ADA221MF55G
Cap Aluminum 220uF 6.3V 20% (6.3 X 5.2mm) SMD 88mA 2000h 85°C Cardboard T/R
Datasheet2ページ10年前
Datasheet2ページ15年前
Future Electronics
Electro Sonic
Newark
element14
CADモデル
ソースeCADmCADファイル
SnapEDA
フットプリント
ダウンロード
Ultra Librarian
シンボルフットプリント
ダウンロード
サプライチェーン
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Lifecycle StatusObsolete (Last Updated: 4 months ago)
関連部品
ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR 220UF, 6.3V, 20%, SMD
KYOCERA AVXUWR0J221MCL1GB
Radial Can - SMD ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR UWR 6.3V 220muF ±20% 0.248Dia 6.30mm
PanasonicEEEHBJ221UAP
Radial Can - SMD ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR HB 6.3V 220muF ±20% 0.248Dia 6.30mm
PanasonicEEE-FK0J221P
Radial Can - SMD ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR FK 6.3V 220muF 卤20% 0.248Dia 6.30mm
Radial Can - SMD ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR UUX 6.3V 220muF ±20% 0.248Dia 6.30mm
PanasonicEEEFT0J221AR
Radial Can - SMD ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR FT 6.3V 220muF ±20% 0.197Dia 5.00mm
説明
MVA Series 6.3 V 220 uF 85°C Ø6.3 x 5.2 mm SMT Aluminum Electrolytic Capacitor
220uF 6.3V 95.04mA@100kHz ±20% SMD,D6.3xL5.2mm Aluminum Electrolytic Capacitors - SMD ROHS
Aluminum Electrolytic Capacitor, Polarized, Aluminum (wet), 6.3V, 20% +Tol, 20% -Tol, 220uF, Surface Mount, 2626
CAPACITOR ALUM ELECT 220UF, 6.3V, SMD; Capacitor Application:High CV; Capacitance:220µF; Capacitance Tolerance:± 20%; Voltage Rating:6.3V; Life Time @ Temperature:2000 hours @ 85°C; Height:5.2mm; Diameter:6.3mm
Aluminum Electrolytic Capacitor 220Uf, 6.3V, 20%, Smd; Rango De Producto:Serie Mva; Capacidad:220Μf; Tensión Nominal:6.3V; Cubierta Del Condensador Ae:Radial - Smd; Diámetro:6.3Mm; Resistencia Esr:-; Altura:5.2Mm; Body Height:5.2Mm |Chemi-Con EMVA6R3ADA221MF55G