United Chemi-Con EGPD250ELL472ML25H
GPD Series 25 V 4700 uF 135°C Ø16x25mm LS=7.5mm Aluminum Electrolytic Capacitor
IHS
Datasheet4ページ3年前
United Chemi-Con
Future Electronics
element14 APAC
3か月間の傾向:
-4.77%
サプライチェーン
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
関連部品
United Chemi-ConEKYB250ELL472MM25S
KYB Series 25 V 4700 uF 105 °C Ø 18 x 25 mm Radial Aluminum Electrolytic Cap
NichiconURS1E472MHD
Radial Can ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR URS 25V 4700muF ±20% 0.709Dia 18.00mm
United Chemi-ConEGPA250ELL472MM30S
4700uF 25V ±20% Plugin,D18xL30mm Aluminum Electrolytic Capacitors - Leaded ROHS
KYOCERA AVXLGU1E472MELZ
Cap Aluminum Lytic 4700uF 25V 20% (22 X 25mm) Snap-In 10mm 1610mA 3000h 105C Bulk
NichiconUPS1E472MHD
ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR, 4700UF 25 V DC, PS SERIES 3000H 18(DIA.)X35.5MM
Cornell Dubilier381LX472M025H012
Radial Can - Snap-In ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR 381LX 25V 4700muF ±20% 0.866Dia 22.00mm
説明
Cap Aluminum Lytic 4700uF 25V 20%( 16 X 25mm) Radial 7.5mm 0.028 Ohm 2870mA 3000h 135C Automotive Bulk
Aluminum Electrolytic Capacitor, Polarized, Aluminum (wet), 25V, 20% +Tol, 20% -Tol, 4700uF, Through Hole Mount
CAPACITOR, ALU ELEC, 4700UF, 25V, RADIAL; Capacitance:4700µF; Voltage(DC):25V; Capacitance Tolerance:± 20%; Capacitor Terminals:PC Pin; Lifetime @ Temperature:3000 hours @ 135°C; Polarity:Polar; Capacitor Case / Package:
Capacitor, Alu Elec, 4700Uf, 25V, Radial; Rango De Producto:Gpd Series; Capacidad:4700Μf; Tolerancia, Capacitancia:± 20%; Tensión Nominal:25V; Diámetro:16Mm; Terminales Del Condensador:Conexión Radial; Tipo De Empaquetado:Individual |Chemi-Con EGPD250ELL472ML25H