Triad Magnetics FP120-100
Power Transformer 2000Vrms Dual Prim. Dual Sec. 230V/115V Prim. 120V/60V Sec. Through Hole
データシート & ドキュメント
IHS
Datasheet1ページ6年前
Datasheet1ページ0年前
JRH Electronics
RS (Formerly Allied Electronics)
Electro Sonic
在庫履歴
3か月間の傾向:
-0.58%
CADモデル
ソースeCADmCADファイル
SnapEDA
シンボルフットプリント
ダウンロード
サプライチェーン
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8504.31.40.35
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
説明
TRANSFORMER, POWER, TOROIDAL, 1, FREQ 50/60HZ, PRI 115/230VAC, SEC 60/120VAC
60V(Parallel),120V(Series) 100mA,200mA Dual 12VA 115V,230V Dual 63.5mm*50.8mm*26.97mm
Power Transformer 2000Vrms 12VA 8 Terminal PC Pin Thru-Hole
Power Transformers PC Mount, 12VA 120V CT@0.1A Series
Power Xfmr 120.0Vct@0.100A Ul/Cul Flat Pack Pcb Mount/Fp120-100 Rohs Compliant: Yes |Triad Magnetics FP120-100