Torex XC9235A16CMR-G
Switching Regulator, Voltage-mode, 0.6A, 1380kHz Switching Freq-Max, PDSO5
データシート & ドキュメント
IHS
Datasheet33ページ2年前
在庫履歴
3か月間の傾向:
+0.00%
サプライチェーン
Country of OriginJapan
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8542.39.00.60
Introduction Date2006-10-05
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 1 month ago)
説明
CURRENT-MODE ROHS3Compliant DUAL Not Qualified Switching Regulator IC 85C 1380kHz 0.6A 0.95mm
DC/DC Converter Synchronous Step-Down Single 1.6V 600mA 2V to 6V 5-Pin SOT-25 T/R
Buck Yes 1.2MHz Fixed 1 1.6V 1.6V 6V 2V SOT-25
600MA SYNCHRONOUS STEP-DOWN DCDC