Texas Instruments UA78M33QDCYRG4Q1
80dB(120Hz) 4.5mA Fixed 500mA 1 3.3V 5.3V 3.3V 25V 2V@ 350mA 100 mV 100mV SOT-223-4 , 1.8mm
Production
価格と在庫
データシート & ドキュメント
element14 APAC
Datasheet13ページ11年前
Texas Instruments
Augswan
Newark
Farnell
在庫履歴
3か月間の傾向:
+11.30%
CADモデル
ソースeCADmCADファイル
Component Search Engine
シンボルフットプリント
3Dダウンロード
EE Concierge
SnapEDA
3Dダウンロード
Ultra Librarian
ダウンロード
サプライチェーン
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 3 days ago)
Manufacturer Lifecycle StatusACTIVE (Last Updated: 3 days ago)
エンジニアリングリソース
関連部品
Texas InstrumentsUA78M33CDCYR
Texas InstrumentsUA78M33CDCYG3
Standard Regulator Pos 3.3V 0.5A 4-Pin(3+Tab) SOT-223 Tube
Texas InstrumentsUA78M33CDCYRG3
Standard Regulator Pos 3.3V 0.5A 4-Pin(3+Tab) SOT-223 T/R
説明
Automotive 500mA, 30V, linear voltage regulator 4-SOT-223 -40 to 125
UA78M33 Tape & Reel (TR) Surface Mount Over Current Over Temperature Short Circuit voltage regulator linear 2V 1.8mm 500mA -40C~125C
Linear Voltreg, 3.3V, 0.5A, Sot-223-4; Fixed Output Voltage Nom.:3.3V; Adjustable Output Voltage Min:-; Adjustable Output Voltage Max:-; Input Voltage Min:5.3V; Input Voltage Max:25V; Product Range:7833 Voltage Regulators; Output Rohs Compliant: Yes |TEXAS INSTRUMENTS UA78M33QDCYRG4Q1