Texas Instruments UA78M33CKVURG3
500mA 80dB@(120Hz) null 3.3V positive 25V TO-252-3 Linear Voltage Regulators (LDO) ROHS
Production
価格と在庫
データシート & ドキュメント
Texas Instruments
Official datasheet0ページ0年前
Technical Drawing2ページ9年前
Datasheet18ページ12年前
Datasheet23ページ13年前
Technical Drawing2ページ17年前
Newark
element14 APAC
Farnell
Augswan
在庫履歴
3か月間の傾向:
+26.29%
CADモデル
ソースeCADmCADファイル
Component Search Engine
シンボルフットプリント
3Dダウンロード
EE Concierge
SnapEDA
3Dダウンロード
Ultra Librarian
ダウンロード
サプライチェーン
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 3 days ago)
Manufacturer Lifecycle StatusACTIVE (Last Updated: 3 days ago)
エンジニアリングリソース
関連部品
Texas InstrumentsUA78M05CKVURG3
80dB(120Hz) 4.5mA Fixed 500mA 1 5V 7V 5V 25V 2V@ 350mA 100mV 100mV TO-252-3 2.52mm
STMicroelectronicsL78M05ACDT-TR
Linear Voltage Regulator, Fixed, 10V primary input, 5V/500 mA/1 Output, TO-252-3
STMicroelectronicsL78M05CDT-TR
Linear Voltage Regulator, Fixed, Positive Output, 35 V, 5 V, 500 mA, 3 Pins, TO-252 (DPAK)
STMicroelectronicsL78M05ABDT-TR
説明
UA78M33 Tape & Reel (TR) Surface Mount Over Current Over Temperature Short Circuit voltage regulator linear 2V 2.52mm 500mA 0C~125C
LINEAR VOLTAGE REGULATOR, 3.3V, TO-252; Output Type:Fixed; No. of Outputs:1Outputs; Output Voltage - Nom:3.3V; Output Voltage Min:-; Output Voltage Max:-; Input Voltage Min:5.3V; Input Voltage Max:25V; Max Output Current:500mA RoHS Compliant: Yes
VOLT REG, 3.3V, TO-252; Fixed Output Voltage Nom.: 3.3V; Adjustable Output Voltage Min: -; Adjustable Output Voltage Max: -; Input Voltage Min: 5.3V; Input Voltage Max: 25V; Product Range: 7833 Voltage Regulators; Output Current: 500mA; Output Type: Fixed; Linear Regulator Case Style: TO-252; No. of Pins: 3Pins; Operating Temperature Min: 0°C; Operating Temperature Max: 125°C; Automotive Qualification Standard: -; MSL: MSL 3 - 168 hours; SVHC: No SVHC (27-Jun-2018); Base Number: 78; No. of Outputs: 1Outputs; Operating Temperature Range: 0°C to +125°C; Output Voltage Max: 3.5V; Output Voltage Nom.: 3.3V; Primary Input Voltage: 25V