Texas Instruments TL750M05QKVURQ1
Automotive 750-mA, 26-V, low-dropout voltage regulator 3-TO-252 -40 to 125
Production
価格と在庫
データシート & ドキュメント
Texas Instruments
Technical Drawing2ページ9年前
Official datasheet0ページ0年前
Datasheet23ページ11年前
Datasheet19ページ14年前
Technical Drawing2ページ17年前
Augswan
在庫履歴
3か月間の傾向:
-1.37%
CADモデル
ソースeCADmCADファイル
Component Search Engine
シンボルフットプリント
3Dダウンロード
EE Concierge
SnapEDA
フットプリント
3Dダウンロード
Ultra Librarian
ダウンロード
サプライチェーン
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 3 days ago)
Manufacturer Lifecycle StatusACTIVE (Last Updated: 3 days ago)
関連部品
Texas InstrumentsTL750M05CKVURG3
55dB(120Hz) 60mA Fixed 750mA 1 5V 6V 5V 26V 600mV@ 750mA 50mV 50mV TO-252-3 , 6.6mm*6.1mm*2.3mm
Texas InstrumentsTL750M12QKVURQ1
Texas InstrumentsTL750M12CKVURG3
750-mA, 26-V, low-dropout voltage regulator 3-TO-252 0 to 125
55dB(120Hz) 20mA Fixed 800mA 1 12V 2.5V 12V 20V 1.35V@ 800mA 0.5% 0.3% TO-252 , 2.38mm
Obsolete Lead Free Positive GULL WING Linear Voltage Regulator IC -25C~125C 800mA 6.6mm 1.1V
説明
55dB(120Hz) 60mA Fixed 750mA 1 5V 6V 5V 26V 600mV@ 750mA 50mV 50mV TO-252-3 , 2.39mm
LDO Regulator Pos 5V 0.75A Automotive 3-Pin(2+Tab) TO-252 T/R
LDO Voltage Regulators AC Sgl Out LDO,750mA Fixed,Low Quies Crn
IC REG LINEAR 5V 750MA TO252-3
TL750 Tape & Reel (TR) Surface Mount Over Current Over Temperature Over Voltage Reverse Polarity voltage regulator linear 600mV 2.52mm 750mA -40C~125C