TE Connectivity SMF539KJT
Fixed Resistor, Metal Film, 5W, 39000ohm, 500V, 5% +/-Tol, 100ppm/Cel, Surface Mount, 5329
Production
価格と在庫
データシート & ドキュメント
IHS
Datasheet4ページ1年前
Datasheet9ページ5年前
Master Electronics
Newark
TE Connectivity
Sager Electronics
CADモデル
ソースeCADmCADファイル
Component Search Engine
シンボルフットプリント
3Dダウンロード
サプライチェーン
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.21.00.30
Introduction Date2009-09-18
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 2 days ago)
Manufacturer Lifecycle StatusACTIVE (Last Updated: 2 days ago)
関連部品
TE ConnectivitySMF536KJT
Fixed Resistor, Metal Film, 5W, 36000ohm, 500V, 5% +/-Tol, 100ppm/Cel, Surface Mount, 5329
Fixed Resistor, Metal Glaze/thick Film, 0.063W, 37400ohm, 50V, 1% +/-Tol, 100ppm/Cel, Surface Mount, 0402
MulticompMCRE000177
Fixed Resistor, Metal Glaze/thick Film, 0.05W, 36000ohm, 25V, 1% +/-Tol, 200ppm/Cel, Surface Mount, 0201
説明
METAL FILM HIGH PWR SURFACE MNT RESISTOR 39KOHM +/-5% 5W +/-100PPM/DEGC
5329 (13573Metric) J-Lead FIXED RESISTOR SMF CGS 0.531Lx0.287W 13.50mmx7.30mm 5W 39kOhm ±100ppm/C
Thick Film Resistors - SMD SMF5 39K 5%
39K¦¸ ¡À5% 5W ¡À100ppm/¡æ 5329 13.5mm*7.3mm*7.1mm
Smf5 39K 5% |Cgs Te Connectivity SMF539KJT
4-1879234-6, TE CONNECTIVITY/AMP BRAND
SMF5 39K 5% Resistance Value: 39K Ω Element Type: Metal Film Resistor Type: Power Resistor Passive Component Tolerance: 5 % Power Rating: 5 W Smd Power Resistor: 7 Watt & 200-2M Ohm | 39K Ω Metal Film Power Resistor 5 % | Part Number: SMF539KJT | Internal Number: 4-1879234-6 | TE Connectivity | CGS
RESISTOR, 39K OHM 5% 5 W; Power Rating:5W; Resistance:39kohm; Tolerance, Resistance:± 5%; Series:SM; Operating Temperature Range:-55°C to +200°C; Resistor Element Type:Metal Film; Voltage, Rating:500V; Temperature Coefficient:± 100ppm/°C; Case Style:SMD; External Length / Height:13.5mm; Tolerance, +:5%; Tolerance, -:5%; Voltage Rating, DC:500V; External Depth:6.8mm; Temp, Op. Max:+200°C; Temp, Op. Min:-55°C; Width, External:7.3mm