TE Connectivity SMF2560KJT
Fixed Resistor, Metal Film, 2W, 560000ohm, 300V, 5% +/-Tol, 100ppm/Cel, Surface Mount, 2616
Production
価格と在庫
データシート & ドキュメント
TE Connectivity
Technical Drawing2ページ2年前
IHS
Electro Sonic
Master Electronics
Sager Electronics
CADモデル
ソースeCADmCADファイル
TraceParts
3Dダウンロード
Ultra Librarian
シンボルフットプリント
ダウンロード
サプライチェーン
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.21.00.30
Introduction Date2009-09-23
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 2 days ago)
Manufacturer Lifecycle StatusACTIVE (Last Updated: 2 days ago)
関連部品
Res, 560K, 0.1W, 75V, Thick Film, 0603 Rohs Compliant: Yes |Vishay CRCW0603560KFKEAC
MulticompMCRE000206
Res General Purpose Thick Film 0201 560k Ohm 1% 1/20W ±200ppm/°C Molded Paper T/R
説明
Power resistor SMD 560kOhm 2@ 25¡C W±5%
Thick Film Resistors - SMD SMF2 560K 5%
RESISTOR, METAL FILM, RES 560 KILOHMS, PWR-RTG 2 W, TOL 5%, SMT
560K¦¸ ¡À5% ¡À100ppm/¡æ 2616 6.7mm*4mm*3.85mm
Smf2 560K 5% |Cgs Te Connectivity SMF2560KJT
电阻器,560 kΩ,±5%,2W,金属膜,7.9x4x3.55mm
RS APAC
8-1879011-3, TE CONNECTIVITY/AMP BRAND
SMF2 560K 5% Resistance Value: 560K Ω Element Type: Metal Film Resistor Type: Power Resistor Passive Component Tolerance: 5 % Power Rating: 2 W Smd Power Resistor: 7 Watt & 200-2M Ohm | 560K Ω Metal Film Power Resistor 5 % | Part Number: SMF2560KJT | Internal Number: 8-1879011-3 | TE Connectivity | CGS
RESISTOR, 2W 5% 560K; Power rating:2W; Resistance:560kohm; Tolerance, resistance:±5%; Series:SMF; Temperature, operating range:-55°C to +200°C; Resistor element type:Metal Film; Voltage, rating:300V dc; Temperature coefficient:±100ppm/°C; Case style:2; Length / Height, external:6.7mm; Temp. coeff, +:100ppm/°C; Temp. coeff, -:100ppm/°C; Tolerance, +:5%; Tolerance, -:5%; Voltage rating, DC:300V; Depth, external:3.55mm; Temp, op. max:200°C; Temp, op. min:-55°C; Width, external:4mm